F1.sk F1.sk

Kde zmizla tá dobrá forma Mercedesu? Wolff s Hamiltonom netušia…
zdroj: Mercedes

Kde zmizla tá dobrá forma Mercedesu? Wolff s Hamiltonom netušia…

Mercedes vyhral s Lewisom Hamiltonom štyri podujatia za sebou, no od Veľkej ceny USA začal strácať. Výsledok z Mexika je z pohľadu strieborných šípov katastrofálny, veď Hamilton nestál ani len na pódiu, čo sa mu naposledy stalo v Rakúsku, ktoré nedokončil. V tíme volajú na poplach; netušia, čo sa pokazilo, no v závere sezóny ešte potrebujú čo-to zo svojho majstrovstva ukázať.

"Stále mám prácu. Musím sa vrátiť do továrne, preskupiť sily a zistiť, ako sa vrátime a tieto nasledujúce preteky vyhráme," bojovne odkazuje Hamilton. "Nemám ani poňatia, prečo sme sa v posledných dvoch pretekoch tak trápili. My všetci cítime bolesť z toho, že sme ich nevyhrali."

Hamilton potešil ziskom titulu najmä seba, teraz nastal čas, aby dotiahol svoju prácu v tíme do konca. "Stále tu máme konštruktérsky šampionát, ktorý musíme vyhrať. Viem, že to bude pre chlapcov v továrni znamenať ešte viac. Na to sa teraz zameriame."

V posledných týždňoch sa toho udialo veľa v oblasti zadných kolies Mercedesu. Inžinieri prišli s novým riešením, ktoré má napomôcť problémom tímu s teplotou a opotrebovaním zadných pneumatík. Mercedes novinku v USA nenasadil a na zadných gumách sa mu začali tvoriť pľuzgiere. To doviedlo mnohých k záveru, že liekom na problémy by skutočne mohla byť upravená rozširovacia podložka.

Mercedes - Valtteri Bottas
Mercedes

No v Mexiku sa nič z tohto nepotvrdilo. Mercedes ani tu vylepšenia nenasadil, no ťažkosti zasiahli inú časť auta. Problém Mercedesu W09 bola ľavá predná pneumatika, s ktorou auto nedokázalo pracovať tak šetrne ako konkurenčné stroje z Red Bullu a Ferrari. A predné pneumatiky nemajú s novinkami Mercedesu nič spoločné.

Mercedes mohol v skutočnosti doplatiť na dvojicu piatkov. V Austine pršalo, takže inžinieri nestihli optimálne pripraviť monopost. V Mexiku zas zohrali úlohy vysoké teploty, povrch trate a v konečnom dôsledku i nadmorská výška.

Toto Wolff po pretekoch priznal, že tím mal s gumami nevysvetliteľné problémy. "Nemyslím si, že by sa nám v čo i len jedinom kole podarilo prinútiť pneumatiky pracovať. Nemám na to žiadne vysvetlenie, no budem si ho pýtať, pretože tieto výkyvy sú zlé."

Či sa už Mercedesu problémy podarí odstrániť alebo nie, Hamilton ho chce doviesť k titulu aj v Pohári konštruktérov. Veľa už strieborným šípom netreba; nad Ferrari majú 55-bodový náskok.

"Nebolo to zlý koniec. Napokon, bolo to presne to, čo sme potrebovali. Ešte stále však musíme vyhrať šampionát tímov," uvedomuje si Brit a dodáva: "Na Ferrari sme stratili nejaké body. Ja chcem však podať dobrý výkon pre tím. Zostáva mi vyhrať ešte dva preteky."

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk