F1.sk F1.sk

Bottas sa koncentruje na posledné podujatia sezóny, chce vyhrať
zdroj: FIA

Bottas sa koncentruje na posledné podujatia sezóny, chce vyhrať

Jediným pretekárom, ktorý má pod sebou špičkový monopost a stále nedokázal zvíťaziť, je Valtteri Bottas. V niektorých prípadoch ho o triumf pripravila neuveriteľná smola, inokedy musel pomôcť svojmu tímovému kolegovi, no najčastejšie mu jednoducho chýbala rýchlosť. Fín je odhodlaný v závere sezóny ukázať, čo v ňom drieme. Víťazstvo je jeho hlavným cieľom.

Fín mohol čo-to ukázať už v Mexiku, ale na Maxa Verstappena, Ferrari, ba ani na svojho kolegu nemal nárok. Skončil síce piaty, no so stratou celého kola. "Keby som tu bol dosť rýchly, objavila by sa príležitosť, ale neboli sme dosť rýchli. Do konca nám zostávajú dva preteky a vy už viete, čo bude mojím cieľom."

Bottas sa posnaží zopakovať výkon z konca minulej sezóny. Vtedy získal dve pole positions a v Abú Zabí dokonca vyhral. Nečaká však, že ho to pred zimou zahreje. "Nemyslím si, že to spôsobí taký rozdiel. Niekedy sa sezóna skončí sklamaním, inokedy radosťou. Úvodná časť zimy môže byť podľa mňa iná. Nakoniec rozmýšľate len o budúcej sezóne, máte plné ruky práce s prípravami na nový ročník, pracujete s tímom."

"Je fajn, keď ste si dobrou formou na konci zvýšili sebavedomie, ale aj keby nie, stále si môžete pripomínať iné preteky uplynulého roka, ktoré dokazujú, že vám zo schopností neubudlo. Chcem ukončiť sezónu úspešne, ale nie je to všetko," podčiarkol Bottas.

Valtteri Bottas a Lewis Hamilton
Mercedes

Nicovi Rosbergovi sa v sezóne 2015 podarilo vyhrať posledné tri podujatia. V tom čase už bolo o titule rozhodnuté, no Nemcovi to dodalo energiu do zimy. V nasledujúcom roku sa stal majstrom sveta.

Nechcel by Bottas zopakovať čosi podobné? "Vždy si dávam za cieľ vyhrať. Samozrejme, táto sezóna bola úplne iná. Pre mňa je hlavné to, že som tento rok ešte nevyhral. Poďme to teda spraviť a potom uvidíme. Ja sa naozaj nevraciam ku takýmto štatistikám z minulosti. Pozerám sa vpred a snažím sa získať dobré výsledky."

Lewisovi Hamiltonovi tento rok viackrát pomohol, no uznal, že Brit bol v šampionáte tým najväčším dravcom. "Celý rok bol silný, v druhej polovici obzvlášť. Nebol často v poli porazených, takže získal poriadny bodový balík. Veľmi dobrá práca, naozaj si to zaslúžil." 

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk