F1.sk F1.sk

Gasly je nahnevaný na Ocona: Vytlačil ma mimo trate (VIDEO)
zdroj: screenshot

Gasly je nahnevaný na Ocona: Vytlačil ma mimo trate (VIDEO)

Pierre Gasly a Esteban Ocon sú síce obaja z Francúzska, no nie je žiadnym tajomstvom, že to nie sú najväčší kamaráti. Viackrát sa pochytili ešte v minulosti v nižších sériách a keď sa teraz v Mexiku dostali do vzájomného súboja, opäť horelo.

Gasly na Ocona zaútočil a mal pocit, že jeho súper sa bránil veľmi neskoro, pričom mal tendenciu vytlačiť ho mimo trate. Komisári však usúdili, že tam nechal dostatok miesta a pretekár Toro Rosso vyšiel mimo kvôli zablokovaniu kolies. Gasly sa však pred Ocona napokon predsa len dostal a za desiate miesto získal jeden bod.

"S Oconom je to vždy to isté," krútil hlavou Gasly. "Poznám ho už dlho a vždy sú veľké šance na to, že sa stane niečo takéto. Podľa mňa nebol veľmi spokojný s tým, že som štartoval posledný a aj tak som na neho útočil. Tak ma teda vytlačil a musel som vyjsť mimo trate. Dopredu som sa mohol nasilu prebiť v piatej zákrute, ale zrodil by sa kontakt. Nestálo mi to za to, keďže som vedel, že príde aj ďalšia šanca."

Pierre Gasly túto záležitosť označil za "šedú zónu pravidiel", ktorá podľa neho nie je dosť dobre ošetrená. "Zvyčajne by ste vedľa seba mali nechať priestor pre auto, ale tu ten priestor celkom jednoznačne nebol. Napokon mi je to jedno, pretože som skončil pred ním a získal som bod, no on nebodoval..."

"Pokúsim sa o tom pozhovárať s Charliem (Whitingom, riaditeľom pretekov, pozn. red.), len aby som vedel. Ak je to totiž povolené, tak budem vedieť, čo môžem robiť. Ešte si musím opätovne pozrieť aj záznam, ale zvnútra kokpitu sa mi to zdalo byť agresívne. Musel som vyjsť mimo trate," dodal Pierre Gasly.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk