F1.sk F1.sk

Haas o Rich Energy: Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo
zdroj: Haas F1 Team

Haas o Rich Energy: Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo

Tím Haas vo štvrtok potvrdil dohodu so spoločnosťou Rich Energy, ktorá bude od roku 2019 jeho titulným sponzorom. Ešte v nedeľu sa pritom výkonný riaditeľ tejto firmy prechádzal na americkom štartovom rošte s Claire Williamsovou. Zdalo sa, že sa dohodnú.

"Všetko sa to zbehlo veľmi rýchlo," povedal šéf Haasu Günther Steiner pre stránku RaceFans. "Komunikovať sme začali pred Austinom. Bavili sme sa o tom, čo by sme mohli spraviť, čo spravíme my a čo oni. Nuž a dohodli sme sa."

Tím bude mať nové označenie Rich Energy Haas F1 Team, čo je pre sponzora veľmi zaujímavý priestor. Auto dostane nové lakovanie, pričom sa hovorí o čiernej a zlatej farbe. "Nuž lakovanie je vždy vec chuti. Nikdy sa na ničom nezhodneme všetci to jedného," usmial sa Steiner. "Nepoviem, či je to dobré alebo zlé, jednoducho to bude iné. Dúfajme, že to bude pekné a ľuďom sa to bude páčiť."

Gene Haas prišiel do Formuly 1 preto, aby robil reklamu svojej spoločnosti Haas Automation vyrábajúcej obrábacie stroje. Podľa Steinera je však stajňa pripravená podeliť sa o priestor aj s inými partnermi.

"Sme tu už tri roky a meno Haas F1 je celkom dobre etablované. Myslím si, že s tým bude každý súhlasiť. Teraz už každý vie, čo je to Haas F1 - ak by sme takéhoto partnera mali od začiatku, tak by to nemusel každý vedieť. No ak teraz príde niekto, kto niečím prispeje a spolu vieme niečo spraviť, tak prečo nie? Podľa mňa to tímu pomôže," dodal Talian.

Ale je to dostatočne hodnoverná spoločnosť? Výkonný riaditeľ William Storey tak príliš nevyzerá; už pred časom tvrdil, že je dohodnutý na kúpe Force Indie, ale nič z toho nebolo. Investori, ktorí sú za Rich Energy, vraj zarobili na pornografickom priemysle, ale neskôr pôsobili v hodnovernejších sférach.

Steiner si vraj so svojim ľuďmi všetko preveril. "Vykonali sme všetko, čo sme potrebovali. Museli sme to spraviť ešte predtým, ako sme sa s ním stretli. Prečo to spochybňujete?" opýtal sa Steiner v inom rozhovore pre Autosport. "Vykonali sme všetko, čo sme potrebovali. Naši právni poradcovia boli spokojní."

Všetko je pomerne zvláštne, pretože Steiner sa mal so Storeym prvýkrát stretnúť v nedeľu ráno v Austine. A vo štvrtok už bola oznámená spolupráca týkajúca sa predaja titulného priestoru. Spoločnosť Rich Energy tak už teraz získala značný mediálny priestor. Nie je teda vylúčené, že časť peňazí za túto spoluprácu už musela byť prevedená. 

Dodajme, že spoločnosť Rich Energy vraj komunikovala aj s Williamsom a McLarenom.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk