F1.sk F1.sk

Haas má nového titulného partnera: Rich Energy!
zdroj: Twitter/Haas

Haas má nového titulného partnera: Rich Energy!

Spoločnosť Rich Energy bola dlhšie na prahu vstupu do Formuly 1 a jej výkonný riaditeľ William Storey pred časom deklaroval dohodu na odkúpení Force Indie. Napokon však z toho nič nebolo a tento tím sa z rúk Vidžaja Malju dostal pod kontrolu Lawrenca Strolla.

Storey následne navštívil Veľkú cenu USA a na štartovom rošte bol videný v spoločnosti Claire Williamsovej, avšak ani z toho sa kooperácia nezrodila. Ale pozor: dohodol sa so zástupcami Haasu, ktorého bude titulným partnerom. Stajňa bude od začiatku budúceho roku premenovaná na Rich Energy Haas F1 Team a čaká ju aj "značná zmena lakovania".

Energetický nápoj Rich Energy si spoločnosti môžu objednať prostredníctvom stránky richenergy.com a podľa oficiálnych informácií je k dispozícii v tridsiatich krajinách sveta. Veľa britských novinárov však viackrát opakovalo, že na pultoch ho nikdy nevideli; je teda dosť otázne, odkiaľ firma disponuje toľkými finančnými zdrojmi.

Zvláštne vyzerá aj spomínaný Storey, ktorého napríklad novinár Joe Saward prirovnal k najväčšiemu fanúšikovi ZZ TOP. Má dlhé vlasy a bujarú bradu. "Sme nadšení, že budeme titulným partnerom tímu Haas vo Formule 1," povedal Williams Storey

"Získať nového titulného partnera Rich Energy je pre vývoj Haasu F1 ďalším míľnikom," povedal šéf tohto tímu Günther Steiner. "Pre nás ako tím bude vzrušujúce byť centrom marketingového záujmu Rich Energy. Spolu s Formulou 1 vstúpime jednak na ich nové, ale jednak na existujúce trhy."

Predpokladá sa, že tím bude mať od budúceho roku čiernu a zlatú farbu. Niektoré zdroje naznačujú, že titulný sponzoring dnes v F1 nie je mimoriadne drahý a nie je vylúčené, že takáto dohoda sa teoreticky mohla zrodiť aj za sumu okolo desať miliónov dolárov ročne. To by bol pre majiteľov Rich Energy veľmi dobrý biznis, pretože nápoj sa takto jednoznačne dostane do povedomia.

Podľa novinára Joa Sawarda je William Storey len oficiálnym zástupcom britských podnikateľov Davida Golda a Davida Sullivana. Práve oni všetko zafinancovali a k peniazom mali prísť pôvodne vďaka pornografickému priemyslu. S podnikaním začali ešte na konci 70. rokov minulého storočia, natočili viacero filmov a prevádzkovali aj sexshopy.

Zisky putovali do nákupu nehnuteľností v Londýne, ale napríklad aj do denníka Daily Sport, ktorý predali v roku 2007. Sullivan mal v 90. rokoch kúpiť aj futbalový klub Birmingham City, podiel v ktorom predal v roku 2009 a kúpil londýnsky West Ham United.

Dodajme, že David Sullivan má mať majetok v hodnote vyše 1,2 miliardy libier. Podľa Storeyho kúpil podiel v Rich Energy len v priebehu októbra.

Najnovšie z kategórie: Haas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk