F1.sk F1.sk

Doornbos tvrdí, že Ocon by mohol nahradiť Bottasa
zdroj: FIA

Doornbos tvrdí, že Ocon by mohol nahradiť Bottasa

Mercedes v rokoch 2014 až 2016 bojoval o tituly s dvojicou Lewis Hamilton/Nico Rosberg a pred ostatnými tímami mal dostatočný výkonnostný náskok na to, aby im umožnil voľne sa pobiť a navzájom si brať body.

Rosberga neskôr nahradil Valtteri Bottas, ktorý je podľa všetkého výkonnostne o niečo slabší, ale Mercedesu to opäť vyhovovalo. Keďže je Ferrari odrazu o niečo silnejšie, Lewisovi Hamiltonovi neberie zbytočne veľa bodov a ticho ho podporuje z pozície dvojky.

Podľa bývalého pretekára Roberta Doornbosa však Bottasove výkony už na Mercedes vôbec nie sú dostačujúce. Nuž a tím vraj možno uvažuje o jeho nahradení.

"Bottas v druhej polovici sezóny veľmi sklamal," povedal Doornbos pre Ziggo Sport. "Možno Mercedes začína uvažovať o tom, že do auta posadia Ocona. Áno, Hamilton bol perfektný, ale Bottas stráca v každých pretekoch tri alebo štyri desatinky. Ocon by to možno vedel zvládať lepšie."

"Určite ešte majú dosť času na to, aby ho (Bottasa) vykúpili z kontraktu a vôbec by ma to neprekvapilo," dodal Doornbos, ktorého sme v roku 2005 registrovali v Minardi a o rok neskôr na chvíľu aj v Red Bulle.

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk