F1.sk F1.sk

Vettel a Wolff sa zhodujú: Nemec mal rýchlosť na to, aby vyhral
zdroj: Pirelli Motorsport

Vettel a Wolff sa zhodujú: Nemec mal rýchlosť na to, aby vyhral

Zdá sa, že tomu, kto režíruje Vettelovu prvú časť pretekov, dochádza inšpirácia. Už v nápadne veľkom počte úvodných kôl sledujeme tie isté motívy: Vettel sa dostane do tesného súboja s protivníkom, nastáva kolízia, na ktorú dopláca Nemec a napokon sa musí vracať z hĺbky štartového poľa. Nebyť týchto nešťastných momentov a na konte mohol mať oveľa viac majstrovských bodov. Verí, že v Austine ich mohlo byť hneď 25.

Auto na tom bolo rýchlostne veľmi dobre, čo jednoznačne potvrdil Kimi Räikkönen. Preteky si však prehral v trinástej zákrute, aj keď on takéto konštatovania odmieta.

"V tej zákrute som sa nesnažil prehrať si preteky," ohradil sa Vettel. "Keby som po prvom kole zostal štvrtý alebo piaty, bol by som oveľa bližšie. Neviem, či by ľudia v tom prípade zopakovali svoje rozhodnutia, ale určite sme mali rýchlosť na to, aby sme vyhrali."

Vettela v tomto smere podporil Toto Wolff. Ten si tiež myslí, že Kimiho oslavy by sa neuskutočnili. "Predstavte si, že by sa Sebastian v prvom kole neroztočil. Myslím si, že by tie preteky s prehľadom vyhral."

"Je to stresujúce. V šampionáte jazdcov sme v silnej pozícii, ale nesmieme to pustiť z rúk. V minulosti sme také čosi videli pri iných tímoch. A pre tím je dôležitý konštruktérsky titul," pokračoval šéf Mercedesu.

V Pohári konštruktérov je to oveľa vyrovnanejšie, no aj tu vládnu strieborné šípy. "Ešte nič nie je vybavené. Stále sa dá získať 129 bodov. Náš 66-bodový náskok je, samozrejme, veľmi dobrý, ale to nie je dôvod na to, aby sme sa začali škeriť a myslieť si, že už máme trofej v rukách. Jasne vidíme, že ju v rukách nemáme."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Magazín

Pozri viac