F1.sk F1.sk

Stewart očakáva, že Hamilton čoskoro skončí
zdroj: TASR/AP

Stewart očakáva, že Hamilton čoskoro skončí

Ešte v priebehu minulého týždňa prišli francúzske zdroje so špekuláciou hovoriacou o tom, že Lewis Hamilton po sezóne ukončí kariéru. Vraj má toho dosť a chce sa venovať iným záležitostiam.

Bola to však len uletená špekulácia, ktorej nikto neprikladal prílišný význam, ale po Veľkej cene USA je to tu opäť. Tentoraz podobné slová vyslovil trojnásobný majster sveta F1 Jackie Stewart. Lewis Hamilton podľa neho nedorovná rekord Michaela Schumachera v počte siedmich majstrovských titulov a ukončí kariéru.

Angličan je veľmi blízko k piatemu titulu, o ktorý by prišiel už len zázrakom. Tri veľké ceny pred koncom ročníka vedie pred Sebastianom Vettelom o 70 bodov, no v hre ich je už len 75. Môžeme teda takmer s určitosťou tvrdiť, že ho získa. A možno mu to bude stačiť.

"My sme kedysi jazdili aj v športových autách, GT, IndyCar, Can-Am a všetkom možnom," zaspomínal si Stewart v pondelkovom rannom rozhovore pre BBC. "Pretekali sme teda omnoho viac. Títo chlapci síce odjazdia len 21 podujatí ročne, ale okrem toho veľa testujú (na simulátoroch, pozn. red.) a musia absolvovať veľké množstvo rôznych vystúpení."

Na Hamiltona to už podľa Škóta doľahlo. "Je to tak, ako vo väčšine športov - jednoducho vyhoríte. A aj on vyhorí. Rozhodne sa skončiť," dodal Jackie Stewart bez spomenutia konkrétneho termínu, kedy sa tak stane. Avšak vraj ešte predtým, ako by dorovnal Schumiho sedem titulov.

Najnovšie z kategórie: Stewart Jackie

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk