F1.sk F1.sk

Hartley vybojoval dva body, no vytočili ho novinári
zdroj: Toro Rosso

Hartley vybojoval dva body, no vytočili ho novinári

Brendon Hartley zažil v USA svoj najúspešnejší víkend. Vďaka vypadnutiam Fernanda Alonsa, Romaina Grosjeana, Daniela Ricciarda i Charlesa Leclerca, ako aj vďaka diskvalifikácii Estebana Ocona s Kevinom Magnussenom, sa posunul na deviatu priečku a získal dva body.

"So svojim výkonom i pretekmi som spokojný, boli sme odmenení dvoma bodmi," skonštatoval Hartley. "Keď to bolo potrebné, tak som bol agresívny a s pneumatikami som odviedol dobrú prácu. Tím mi z boxov posúval dobré informácie a mechanici zvládli dobrú zastávku v boxoch. Takže tímová práca!"

"Z posledného miesta na štartovom rošte som sa posunul na deviate miesto, čo bolo maximum, aké sme dnes mohli dosiahnuť. Som spokojný s agresivitou, akú som predviedol i s tým, ako tieto preteky prebehli. Aj keď sa body dlho nedostavovali, tak som bol v posledných pretekoch veľmi silný. Som veľmi motivovaný a pre zvyšok sezóny, ako aj pre ďalšie obdobie, som optimista," dodal Novozélanďan.

Svojho pretekára pochválil aj šéf tímu Franz Tost. "Brendon mal dobré preteky, dokázal si šetriť pneumatiky a dobre si bránil pozíciu pred Ericssonom," uviedol Tost.

Hartley vzápätí dostal otázku týkajúcu sa jeho budúcnosti. Vieme, že Toro Rosso nasadí Daniila Kvjata a hovorí sa aj o nominovaní Alexandra Albona. S Brendonom nevládne spokojnosť a asi bude musieť odísť.

"V posledných pretekoch som sa cítil dobre, ale neprestajne odpovedať na otázky týkajúce sa mojej budúcnosti ma už poriadne hnevá," skonštatoval. "Niekde som čítal, že na zotrvanie musím poraziť svojho kolegu. V Singapure som bol až do tímovej réžie pred ním, v Rusku som bol do zlyhania auta pred ním, v Suzuke som bol v kvalifikácii pred ním a aj dnes som bol pred ním."

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk