F1.sk F1.sk

Vettel: Toto doťahovanie sa ma už unavuje
zdroj: TASR/AP

Vettel: Toto doťahovanie sa ma už unavuje

Zdá sa, že aby sa Sebastian Vettel dostal do režimu, v ktorom je schopný bezchybne predbiehať, musí v úvode pretekov najskôr do niekoho ťuknúť a na malý moment sa zapozerať tam, kde ostatní hľadia len zriedka. Do protismeru. Takto sa "naštartoval" v Taliansku, v Japonsku a aj v nedeľu v Texase. Konečný výsledok ho s prihliadnutím na túto skutočnosť mohol aj tešiť, no to je pre Vettela s majstrovskými ambíciami len malá útecha.

Čo sa tam vlastne z pohľadu Sebastiana Vettela stalo? "Z poslednej zákruty (pred rovinkou, pozn. red.) som mal dobrý výjazd a potom som ho predbehol. On sa mi to pokúsil vrátiť, čo je fér," opisoval súboj s Ricciardom v zóne pre novinárov. "Do ďalšej zákruty sme šli bok po boku. Ja som bol na vnútrajšku, nie som si istý tým, či ma videl, no keď sme šli vedľa seba, snažil som sa ísť cez zákrutu čo najtesnejšie. Nemohol som už byť viac na vnútrajšku, nedalo sa z toho vycúvať. Nuž sme sa dotkli. Je škoda, že sme neboli schopní pokračovať obidvaja. Utrpel som tam veľkú stratu, ktorú som musel doháňať."

"Mám zmiešané pocity, no som skutočne rád kvôli Kimimu. Myslím si, že si to víťazstvo zaslúži viac ako ktokoľvek v poli. Jeho výsledok ma teší, no ten môj nie," pokračoval 31-ročný Heppenheimčan. Jeho cieľom bolo zmenšiť stratu na Lewisa Hamiltona, no namiesto toho stratil ďalšie tri body. "Mali by sme byť v lepšej pozícii. Z môjho pohľadu bol tento deň tak trochu sklamaním. Dobrou správou je, že sme tento víkend mali na suchu silné auto."

Len silné auto mu však už titul nevybojuje. "Pre tím to boli ťažké týždne. Zdá sa, že tie moje sa ešte neskončili. Mal to byť lepší deň." Ale napokon to bola dobrá jazda — takto sa dotiahnuť na štvrtú priečku z takmer konca štartového poľa. Vettel na túto poznámku reagoval maximálne znechutene: "Už som unavený z týchto doťahovacích jázd."

"Nemáme to ľahké — z viacerých dôvodov. Niektoré veci boli v minulosti možno iné, no nemyslím si, že je to niečo, cez čo by sme sa nedokázali dostať," dodal Vettel.

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk