F1.sk F1.sk

Talianske médiá už špekulujú aj o Vettelovom konci
zdroj: TASR/AP

Talianske médiá už špekulujú aj o Vettelovom konci

Talianske médiá pokračujú v bujarých špekuláciách. V posledných týždňoch písali o tom, že je rozkývaná stolička šéfa tímu Maurizia Arrivabeneho, ale teraz už špekulujú dokonca aj o možnom konci Sebastiana Vettela. Od štvornásobného majstra sveta čakali viac.

"Mali sme určité ťažkosti," priznal Sebastian Vettel v Austine narážajúc na neľahké posledné týždne. "Výsledky a získané body v poslednom období neboli ideálne. Nenecháme sa však podlomiť."

Gazzetta dello Sport začala aj preto uvažovať o predčasnom ukončení spolupráce s Vettelom. Ten má síce zmluvu aj pre roky 2019 a 2020, ale po budúcej sezóne by ju za istých okolností bolo možné ukončiť.

Auto Bild Motorsport píše, že "kde je dym, tam je zväčša aj oheň". Vettel má byť po viacerých zbytočných chybách vnímaný kriticky - a vraj to nie je žiadne tajomstvo. Tento zdroj však dodáva, že Maurizio Arrivabene ostane na svojej pozícii ešte minimálne rok. Nuž a potvrdila to aj Gazzetta dello Sport.

"Už vo chvíli, keď sa hovorilo o Juventuse (mal tam byť novým šéfom, pozn. red.), som povedal, že moja budúcnosť je vo Ferrari," zdôrazňoval v piatok Arrivabene. "Ale finálne rozhodnutie je pochopiteľne na ľuďoch vo vedení Ferrari."

"Je normálne, že sa vždy objavujú kritické hlasy," reagoval Vettel. "Jasne, že naše výsledky neboli také dobré, ako by sme si priali. Nie je však správne pokúšať sa zvonku všetko pochopiť. Dôležité je hlavne to, čo sa deje vnútri."

"V zásade ide o to, že sme neboli dosť rýchli. Potom je to všetko ťažké. Nedokázali sme sa ich držať a v posledných týždňoch sme prišli o rýchlosť. Potom je nutné tu a tam podstupovať riziko, s čím sú spojené už aj chyby. Ono sa to nazbiera."

"V posledných podujatiach sme nedokázali spraviť pokroky. Bolo zrejmé, že Mercedes bol vpredu. My teraz hlavne potrebujeme pochopiť, prečo to tak je. Máme niekoľko nápadov. V najbližších týždňoch potrebujeme ukázať, že sa vieme vrátiť na správnu cestu. Je to dôležité aj s ohľadom na budúci rok," dodal Sebastian Vettel.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Sebastian Vettel

Pozri viac

Magazín

Pozri viac