F1.sk F1.sk

Horner o Vettelovej penalizácii: Toto trestanie je nezmysel
zdroj: TASR/AP

Horner o Vettelovej penalizácii: Toto trestanie je nezmysel

Pravidlá nedali komisárom vydýchnuť ani v piatok. Padli ďalšie tresty. Sebastianovi Vettelovi sa jeden ušiel za to, že počas červenej fázy dostatočne nespomalil. Christianovi Hornerovi už podobné rozhodnutia začínajú liezť hore krkom. Trest, ktorý tento rok inkasovali aj Ricciardo s Oconom, považuje za hlúpy.

"Je to nezmyselné pravidlo. Musia však byť konzistentní. Keby jednému trest dali a druhému nie, z pravidiel by spravili trhací kalendár," povedal pre Sky Sports F1 Christian Horner. "Ale nie je to dobré pravidlo."

Šéf Red Bullu navrhuje iný postup: "Dajte im po prstoch, pokutujte ich a peniaze dajte na charitu. Zobrať mu však tri pozície — asi nebol až tak veľmi nad limitom —, to ovplyvní preteky, kvalifikáciu a vôbec to nie je dobrý trest."

Pravidlá Formuly 1 s postupom času naberajú na objeme, podľa Christiana Hornera sa predlžujú práve kapitoly hovoriace o trestoch. Privítal by, keby sa pravidlá viac uvoľnili a komisári by neboli takí viazaní predošlými rozsudkami.

"Tento šport má dnes priveľa pravidiel," myslí si Horner. "Niekedy potrebujete rozhodcu, ktorý si dokáže dupnúť. Každé previnenie je v niečom iné, takže je na rozhodcovi, aby každú situáciu vyhodnotil samostatne. Zdá sa mi, že sa na všetkých stretnutiach tímových manažérov snažíme vymýšľať tresty a pravidlá úplne na všetko. Okolnosti sú ale vždy trochu iné."

Rozhodnutie komisárov zahralo do karát Mercedesu, ktorý je o ďalší krôčik bližšie k oslavám zisku jazdeckého titulu. Toto Wolff by však bol radšej, keby sa rozhodlo priamo na trati a nie od zeleného stola.

Wolffom sa tiež zhovárali reportéri britskej Sky Sports F1. "Proti Estebanovi to bolo posledný víkend trochu tvrdé a stanovilo to precedens. Pre šampionát to, samozrejme, nie je dobré, keď Sebastian dostane trest. Radšej by sme ho videli, ako prispeje k dobrej šou."

Na otázku, či by Formula 1 mala zmeniť prístup k červeným vlajkám, Viedenčan odpovedal nasledovne: "Myslím si, že sa o tom musíme porozprávať, pretože bezpečnosť maršálov a auta, ktoré zostane v bariérach, je veľmi dôležitá. Treba sa však na tie pravidlá pozrieť. Chceme sa zbaviť trestov."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Magazín

Pozri viac