F1.sk F1.sk

V Austine padajú teplotné rekordy, takmer celý týždeň má pršať
zdroj: Force India F1 Team

V Austine padajú teplotné rekordy, takmer celý týždeň má pršať

Počas tohto víkendu nás čaká už osemnáste podujatie aktuálneho ročníka Formuly 1, ktoré sa uskutoční v Austine. Pre fanúšika to pritom nemusí byť nič príjemné, pretože z Kanady dorazil studený front, ktorý priniesol veľmi nízke teploty.

Ešte v nedeľu na poludnie bolo v Austine až 32 stupňov, ale v pondelok už len sedem až osem! V utorok má byť 9 až 11 a následne to postupne pôjde nahor, pričom v sobotu i v nedeľu sa očakáva po 21 stupňov. Ale pozor: takmer celý týždeň má pršať! Aktuálna predpoveď hovorí o tom, že dážď sa texaskému mestu pravdepodobne vyhne len v stredu a v nedeľu.

Studený front je natoľko výrazný, že v pondelok sme zaznamenali vôbec najchladnejší 15. október za posledných 104 rokov. Nuž a napršalo tak veľa, že problémy so záplavami boli aj v areáli okruhu. V samotnom meste zaznamenali dvanásť výpadkov prúdu a celkovo 2 000 obyvateľov ostalo bez elektrickej energie.

Počas amerického víkendu sme niečo podobné zažili už pred tromi rokmi. Kvalifikácia sa vtedy neprestajne odkladala a napokon sme ju absolvovali až v nedeľu pred pretekmi. Aj to nie celú, pretože Q3 bola zrušená a o štartovom rošte rozhodovala druhá časť kvalifikácie.

Najnovšie z kategórie: USA

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk