F1.sk F1.sk

Škandál v F3? Vips vraj vedel, že ho Aron vyradí (VIDEO)
zdroj: Pirelli

Škandál v F3? Vips vraj vedel, že ho Aron vyradí (VIDEO)

Pretekári F3 ukazujú, že v mladom veku majú ešte poriadne horúce hlavy. Len nedávno sme zachytili slová Dana Ticktuma, ktorý kritizoval Micka Schumachera a spochybňoval jeho majstrovskú cestu. Na dátach mal vidieť, že má k dispozícii silnejšie auto ako konkurenti.

Nuž a po posledných pretekoch ročníka prišla ďalšia vec; Juri Vips, ktorý si robil zálusk na konečné druhé miesto Ticktuma, má pocit, že po štarte do neho úmyselne vrazil jeho estónsky krajan Ralf Aron. Takto pomohol svojmu tímovému kolegovi Robertovi Shwartzmanovi, ktorý nakoniec skončil tretí a Vips až štvrtý.

Komisári si Aronov počin všimli a udelili mu trest prejazdom boxovou uličkou, ktorý sa po pretekoch automaticky premenil na dvadsať trestných sekúnd. 

"Už pred pretekmi mi bolo povedané, že určitý jazdec sa ma pokúsi vyradiť a presne to sa aj stalo," napísal Vips na svojom konte na Instagrame. "Bojoval som o druhé miesto v majstrovstvách a nebyť tohto prvého kola, vyzeralo to veľmi reálne. Je to smutné, ale je to tak. Musím ísť ďalej. Teraz ma čakajú majstrovstvá v Makau. Poďme po to, čo si zaslúžime!"

Tie isté slová tento pretekár povedal aj pre Motorsport.com: "Pred pretekmi mi niekto povedal, že Ralf štartuje spoza mňa a v záujme toho, aby sa Robert dostal na tretie miesto, ma vyradí. Príliš som sa tým nezaoberal a koncentroval som sa na štart, no potom ma odrazu Ralf trafil. Presne tak, ako mi to pred pretekmi hovorili."

"Vždy je smutné, keď sa niečo také stane vo Formule 1, ale určite by sa to nemalo stávať v juniorských sériách. Je to smutný spôsob ukončenia týchto majstrovstiev," dodal Juri Vips.

Druhá strana pochopiteľne všetko odmietala. "Môže si myslieť, čo len chce, ale nebolo to tak. Viac k tomu nemám čo povedať," bránil sa Ralf Aron. "Keď sa pozriete na zábery, bojoval som s Alexom Palouom, ktorý ma tam zvonku zavrel. Pokúšal som sa zastaviť. Ako dôkaz mojej neviny môže byť aj to, že ani Fenestraz to nedokázal ubrzdiť a trafil ma."

"Každý na to bude mať svoj názor, ale ja môžem povedať len jedno: nebol to úmysel. Prečo by som to robil? Pre mňa by bolo najlepšie, ak by môj kolega nebol tretí v majstrovstvách. Potom by som totiž mohol povedať, že moje auto vlastne ani nebolo dobré," dodal Ralf Aron.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk