F1.sk F1.sk

Berger o Mickovi Schumacherovi: Čistý otec
zdroj: Mick Schumacher/Twitter

Berger o Mickovi Schumacherovi: Čistý otec

Šéf série DTM Gerhard Berger, ktorej sprievodný program vypĺňala aj európska Formula 3 s novým majstrom Mickom Schumacherom, bol s výsledkom tohto šampionátu veľmi spokojný. Navyše dodal, že Schumi mladší mu veľmi pripomína jeho otca Michaela.

Čo je zaujímavé, Mick svoj titul vybojoval na okruhu v Hockenheime; jeho otec sa z triumfu v nemeckej F3 tešil v roku 1990 na rovnakom okruhu. A ako vieme, v ďalšom roku už nakukol do Formuly 1.

Mick Schumacher to nemal ľahké, pretože s Michaelom bol na konci roku 2013 na osudnej lyžovačke vo francúzskych Alpách. V tom čase mal ešte len štrnásť rokov. Od toho okamihu súťaží aj so sloganmi "Keep Fighting" a "Never Give Up". Podľa spomínaného Bergera je v mnohých smeroch doslova dvojníkom svojho otca.

"Pochopiteľne, že z Micka mám radosť," povedal Rakúšan, ktorého slová cituje Motorsport.com. "Zvládol to a titul získal vďaka vlastnej sile ďalším pódiom. Teším sa však aj za Michaela Schumachera a želám si, aby sa k nám jedného dňa vrátil a spolu s nami všetkými sledoval Mickovu budúcu kariéru."

"Mick nielen vyzerá ako jeho otec, nemá len rovnaké pózy a rovnakú chôdzu, no dokonca má aj otcove predlaktie - ako som si všimol včera. Rozhodujúca je však iná vec: hlavne v posledných týždňoch ukázal, že má aj otcove pretekárske gény."

"Ak dokáže pokračovať v predvádzaní takýchto výkonov, tak ho kariérna cesta privedie do Formuly 1," poznamenal Gerhard Berger.

Najnovšie z kategórie: Gerhard Berger

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk