F1.sk F1.sk

Webber má obavy o Ricciardovu budúcnosť
zdroj: TASR/AP

Webber má obavy o Ricciardovu budúcnosť

Daniel Ricciardo bol pri rozhodovaní sa ohľadom svojho budúceho pôsobiska veľmi odvážny, no podľa niektorých možno už nie taký rozumný. Vymeniť Red Bull bojujúci aspoň o pódiá či víťazstvá za neistý Renault zatiaľ nevyzerá ako ideálne riešenie. Starosti robí aj Ricciardovmu krajanovi a jeho predchodcovi z Red Bullu Markovi Webberovi.

"On je absolútna svetová trieda, to vieme. V nedeľu patrí medzi tých najlepších, o tom niet pochýb," hovoril pre Fairfax Media Mark Webber. "Uvidíme. Dúfam, že je to dobré rozhodnutie. Všetci si budeme musieť sadnúť a sledovať to. Tento krok však prišiel tak trochu v zápale. Musí mu to sadnúť."

To sa takmer s určitosťou ešte budúci rok nestane. "Vie, že krátkodobo to bude krok vzad. Budúci rok bude za Red Bullom. Tu stavil na dlhodobý horizont. To je dôvod na obavy."

V najbližších mesiacoch na tom bude o čosi horšie, no Webber mu praje, aby sa mu jeho odvaha v budúcnosti odplatila víťazstvami a možno aj titulmi. "Presne toto musíte niekedy spraviť. Niekedy spravíte krok vzad, aby ste potom mohli spraviť dva vpred."

"Musí byť realistom ohľadom toho, čo bude preňho možné a zistiť, čo s časom, ktorý mu zostáva, môže spraviť. Stále ho má veľa," dodáva na adresu 29-ročného Ricciarda Webber. "Všetci by sme ho ale radšej videli v konkurencieschopnejšej situácii než v akej najbližšie dva roky bude."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk