F1.sk F1.sk

Auto Bild: Toro Rosso nasadí Albona
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Auto Bild: Toro Rosso nasadí Albona

V piatok nás Williams informoval o tom, že v budúcom roku dá príležitosť Georgovi Russellovi. Tým pádom reálne ostali len posledné dva voľné kokpity: jeden vo Williamse a jeden v Toro Rosso.

A aj keď sme očakávali, že Pascal Wehrlein odmietol miesto vo Formule E kvôli príležitosti v Toro Rosso, pravdepodobne to tak nie je. Tradične dobre informovaný Auto Bild Motorsport totiž na tomto mieste vidí niekoho iného.

"George Russell si ide pre majstrovský titul a pred finále F2 v Abú Zabí vedie o 37 bodov pred Alexom Albonom, ktorý bude podľa našich informácií čoskoro potvrdený v Toro Rosso," píše ABMS.

"Brit Albon dostal súhlas vďaka svojmu thajskému pôvodu," pokračuje zdroj. "A príčina? Red Bull totiž pochádza z Thajska a 51-percentný podiel naďalej vlastní rodina zakladateľa."

Nuž a na druhé miesto vo Williamse je podľa Auto Bildu hneď niekoľko kandidátov: šancu majú Sergej Sirotkin, Arťom Markelov, ale aj aktuálny testovací jazdec tímu Robert Kubica.

Pošuškáva sa, že ruskí pretekári majú kvôli sankciám uvaleným na Rusko problém s prevodom svojich finančných príspevkov v prospech tímu. Vraj to nie je také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Nuž a to hrá do karát Kubicu, ktorý podľa niektorých zdrojov nazbieral už desať miliónov dolárov.

Z Estebana Ocona by mal byť "len" testovací jazdec Mercedesu. Strieborní mu už zafinancovali dve kompletné sezóny a zo športového hľadiska by bol prestup do Williamsu krokom späť. Preto bude čakať na ponuku niektorého z tímov pre rok 2020.

Najnovšie z kategórie: Alex Albon

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk