F1.sk F1.sk

Ďalší mladík v F1: George Russell mieri do Williamsu!
zdroj: Williams

Ďalší mladík v F1: George Russell mieri do Williamsu!

Mercedesu sa podarilo nájsť svojmu juniorovi a najväčšiemu kandidátovi na tohtoročný titul Formuly 2 Georgovi Russellovi miesto, a to hneď vo Formule 1! Strieborné šípy sa dohodli na spolupráci s Williamsom, s ktorým Russell podpísal niekoľkoročný kontrakt.

Ak by sa Russell stal tento rok šampiónom druhej najvyššej série po Formule 1, o rok by už v F2 nemohol pôsobiť. Mercedes mal teda za úlohu nájsť svojmu juniorovi útočisko, v ideálnom prípade v jednom z celkov Formuly 1.

"Je mi veľkou cťou dostať sa do tímu, ktorý má takú prestíž a históriu ako Williams," povedal pri príležitosti oznámenia kontraktu George Russell. "Formula 1 je mojím životným snom. Preteky sledujem už od svojho detstva. Je neskutočné, že sa teraz zaradím na rošt medzi jazdcov, ktorých roky obdivujem."

"Som neskutočne nadšený z odštartovania spolupráce so všetkými v Grove a z toho, že robím svoje prvé kroky ako pilot Formuly 1. Neviem sa dočkať budúcoročného Melbourne. Všetci veríme, že to bude vzrušujúca cesta," dodal Russell. Tím zatiaľ nešpecifikoval, koľko sezón sa Brit v tíme zdrží, hovorí len o "viacročnej" zmluve.

Russell má za sebou niekoľko testov s Mercedesom či Force Indiou, takže do Formuly 1 nezamieri úplne bez skúseností. Meno jeho budúceho kolegu ešte Williams neprezradil.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk