F1.sk F1.sk

Doornbos Vettelovi a jeho manévru na Verstappena nerozumie
zdroj: TASR/AP

Doornbos Vettelovi a jeho manévru na Verstappena nerozumie

Bývalý pretekár Formuly 1 Robert Doornbos sa pridáva ku početnej skupine kritikov, ktorí si o Sebastianovi Vettelovi myslia svoje; Nemec svoju tohtoročnú úlohu v šampionáte nezvláda. Sezóna je takmer na konci, Vettel nabral výraznú stratu. Všetko aj napriek tomu, že len nedávno mal najlepšie auto v poli.

Vettelov agresívny útok na Verstappena bol podľa Doornbosa posledným príkladom kritických chýb, ktoré pilot Ferrari robí. "Prečo musel byť taký netrpezlivý?" pýtal sa v interview pre Ziggo Sport. "Je nepochopiteľné, že keď jemu a jeho tímu ide o tak veľa, tak sa postaví do neriešiteľnej situácie vedľa Maxa."

Tlak na Vettela naplno doľahol, rodák z Rotterdamu súhlasí. "Tak rýchlo to ušlo. Po desiatich pretekoch bol osem bodov pred Hamiltonom, po ďalších siedmich zaostáva o 67 bodov a je po všetkom."

Vettelovi by to o rok mohol sťažiť Charles Leclerc, od ktorého sa očakáva viac ako od Kimiho Räikkönena, a to aj napriek tomu, že Monačan má skúsenosti len z jednej formulovej sezóny. Vettel chcel mať pri sebe istého kolegu, ktorým Räikkönen bol. Ferrari však rozhodlo inak — podľa Doornbosa príchod Leclerca dokazuje, že Maranello "už nie vždy Seba počúva".

"Vettel musí byť vyzývaný a Kimi to nerobí. Preto vedľa neho stavajú mladú pušku. Uvidíme, čo sa stane. Je načase, aby zavial čerstvejší vietor," hovoril na záver Doornbos. "Psychologickú vojnu jednoznačne vyhrali Lewis Hamilton a Mercedes. V ťažkých časoch je vo Ferrari vždy náznak paniky."

Najnovšie z kategórie: Robert Doornbos

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk