F1.sk F1.sk

Verstappen si chcel skúsiť MotoGP, no Red Bull mu to zatrhol
zdroj: Red Bull Content Pool

Verstappen si chcel skúsiť MotoGP, no Red Bull mu to zatrhol

Max Verstappen je veľkým fanúšikom nielen štvorkolesových rýchlych strojov, no už dlho holduje aj jednostopovým vozidlám. Holanďana láka séria MotoGP, no keď svojho zamestnávateľa požiadal o povolenie si jednu z motoriek vyskúšať, narazil.

Max Verstappen už vlani vyjadril svoj záujem o otestovanie najvyššej dvojkolesovej triedy. "Chcel by som si skúsiť MotoGP. Keď som mal osem rokov, zvykol som pretekať na dvoch aj na štyroch kolesách. Veľmi sa mi to páčilo. Samozrejme, že to bolo aj trochu nebezpečné, ale určite by som to chcel skúsiť. MotoGP je iný svet. Mám rád pocit, keď v zákrutách máte kolená blízko pri zemi."

Verstappen po roku podnikol prvé kroky k splneniu si svojho sna. Red Bull, ktorý je zároveň titulným sponzorom tímu KTM a podporuje aj viacero iných stajní tejto kategórie, požiadal o súhlas. Toho sa však nedočkal.

"Veľmi rád by som si zapretekal na dvoch kolesách," zopakoval na akcii svojho sponzora Exact. "No nedovolili mi to. Kúpil som si harleya a spýtal sa tímu, či by som si mohol vyskúšať aj motorku MotoGP, pretože Red Bull je tam sponzorom. A máme aj okruh - Red Bull Ring."

"Jasne mi však povedali, že nie, pretože je to príliš nebezpečné," dodal Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk