F1.sk F1.sk

Bell: Smutné, že Alonso odchádza len s dvomi titulmi
zdroj: FIA

Bell: Smutné, že Alonso odchádza len s dvomi titulmi

Fernando Alonso získal v rokoch 2005 a 2006 dva majstrovské tituly, keď sa mu podarilo prerušiť hegemóniu Michaela Schumachera. Bol považovaný za supertalent a po stránke jazdeckých schopností to de facto vždy aj potvrdzoval, no ďalší titul už nezískal.

V roku 2007 bol k nemu mimoriadne blízko, v sezónach 2010 a 2012 mu takisto unikol až v posledných pretekoch. Potom nespravil dobre a prestúpil do McLarenu, takže na záver kariéry sa už len vytrápil.

"Je veľmi smutné, že Fernando opúšťa Formulu 1," povedal jeho bývalý technický šéf z Renaultu Bob Bell, ktorého slová s odvolaním sa na denník Marca cituje stránka grandprix.com. "A ešte smutnejšie je to, že odchádza len s dvomi titulmi, pretože ich ľahko mohlo byť štyri alebo päť."

"Ale na druhej strane je to normálny jazdecký cyklus. V budúcom roku dajú Ferrari i Red Bull príležitosť novým vzrušujúcim talentom, takže tu ide o prirodzenú regeneráciu," skonštatoval Bell.

Britský odborník aj v súčasnosti pracuje v Renaulte a teší sa na príchod Daniela Ricciarda, ktorý po sezóne nahradí Carlosa Sainza. Priznal však, že tím si chcel pôvodne nechať španielskeho pretekára.

"Pre nás to bola veľmi ťažká situácia," poznamenal. "Ale keď si Red Bull uplatnil opciu, ktorú na jeho služby mal, nemohli sme nič robiť. Nuž ale naskytla sa možnosť získať Ricciarda a museli sme sa rozhodnúť."

Najnovšie z kategórie: Fernando Alonso

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk