F1.sk F1.sk

Abiteboul: Honda je jednoznačne späť
zdroj: Renault Sport

Abiteboul: Honda je jednoznačne späť

Nová motorová éra, ktorá sa začala v roku 2014, vyvolala nutnosť obrovských investícií. Sprvoti to pochopil len Mercedes, ktorý prišiel na toto obdobie dokonale pripravený, ale pred časom sa už pridalo aj Ferrari a dotiahlo sa na úroveň strieborných. Nuž a zdá sa, že obrovské investície už natiekli aj do vývojového programu Hondy.

"Honda prešla od minulého roku rýchlym vývojom, čo však pre mňa nie je žiadne prekvapenie," povedal šéf Renaultu Sport Cyril Abiteboul pre Motorsport-Total.com. "Dlho nemali potrebnú spoľahlivosť, ale Honda do svojho programu investovala veľké množstvo peňazí - videli sme to v Spa."

Na belgickom okruhu predstavili Japonci vylepšený motor a ďalší vývojový krok pridali potom v Soči. Zdá sa, že krok po kroku sa dostávajú z najhoršieho a čaká ich celkom pozitívna budúcnosť.

Abiteboul zdôraznil, že ak bude pokračovať takáto investičná bitka, môže to mať veľmi nepríjemné dôsledky: "Robí mi to starosti. Raz sa dostaneme do okamihu, že pre jedného zo štyroch výrobcov už vynakladanie takéhoto množstva peňazí nebude udržateľné. A nemyslím si, že Formula 1 si môže dovoliť prísť o výrobcu."

Vráťme sa však k Honde. "Honda je jednoznačne späť," priznal Cyril Abiteboul. "Sú na rovnakej úrovni ako my a preto rozhodne nemôžeme zaspať po stránke vývoja motora pre budúci rok. Musíme sa postarať o to, aby sme naplnili naše krátko- i dlhodobé ciele."

Najnovšie z kategórie: Honda

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk