F1.sk F1.sk

Stroll dúfa, že Mick Schumacher to cez víkend zvládne
zdroj: TASR/AP

Stroll dúfa, že Mick Schumacher to cez víkend zvládne

Z Micka Schumachera môže byť o pár dní nový šampión európskej F3. Pred nami je posledný súťažný víkend na Hockenheimringu, do ktorého vstupuje so 49-bodovým náskokom pred Danom Ticktumom. Pred nami sú pritom už len tri podujatia bodované rovnako ako v F1, takže je vo vynikajúcej situácii.

Vyzerá to tak, že získa majstrovský titul a podľa Lanca Strolla by vzápätí teoreticky mohol poskočiť priamo do Formuly 1. Ten v F3 triumfoval pred dvoma rokmi a okamžite zamieril do Williamsu. Zdalo sa, že je to unáhlený krok a výkonnostne ešte nebol - a ani nie je - úplne vyzretý, no podľa neho je to v poriadku.

Podľa Rossa Brawna by sa mal Mick Schumacher v ďalšom roku učiť v F2, no Stroll to nevidí nevyhnutne takto: "Podľa mňa nevieme povedať, čo je správne a čo nesprávne. Niektorí jazdci dostanú šancu na Formulu 1 a v tom prípade sa jej jednoducho musia chopiť. Iní jazdci sú v iných situáciách. Závisí od jednotlivého pretekára, každý má svoju vlastnú situáciu."

Stroll bol vďaka bohatému otcovi finančne dobre zabezpečený a pred príchodom na scénu absolvoval súkromné testy s Williamsom z roku 2014. Lietal po svete a vyskúšal si viacero rôznych okruhov.

"So starým autom som toho odjazdil veľa, ale nové pravidlá sa postarali o to, že aktuálne autá boli oproti tomu z roku 2014 o sedem sekúnd na kolo rýchlejšie," hovoril ďalej Lance Stroll, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "Na výkon si človek rýchlo zvykne, ale skôr je to o tom, ako auto optimalizovať. A zvykať si treba aj na pneumatiky."

"Ale treba povedať, že z Formuly 3 je to veľký krok, je to možno pätnásť alebo dvadsať sekúnd na kolo - v závislosti od okruhu. Rozhodne je to veľký krok," skonštatoval Kanaďan.

Vráťme sa však k Mickovi Schumacherovi, ktorý bol v prvej časti ročníka len priemerný, potom však výkonnostne explodoval. "Majstrovstvá ešte nie sú rozhodnuté, ale dúfam, že to zvládne," povedal Lance Stroll. "Má dobrý náskok a v jeho mene i v mene tímu dúfam, že to dokážu ukončiť."

Dodajme, že po Strollovi bol šampiónom tejto série Lando Norris. Ten pokračoval do F2, kde je aktuálne tretí, ale už má zabezpečené budúcoročné miesto v McLarene.

Najnovšie z kategórie: Mick Schumacher

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk