F1.sk F1.sk

Brawn vyzdvihol sezónu Force Indie
zdroj: Force India

Brawn vyzdvihol sezónu Force Indie

Nebyť procesu zmeny majiteľov, ktorým musela Force India prejsť, bol by z tohto zoskupenia najlepší tím stredu poľa. Aktuálne má 43 bodov, čo by s 59 vymazanými dávalo 102. Nuž a to je o desať viac ako aktuálne štvrtý Renault, takže stajňa mohla tretíkrát v rade obsadiť konečné štvrté miesto.

"Boj o titul zvyšku sveta je každými pretekmi čoraz vyrovnanejší," uviedol po VC Japonska jeden zo šéfov Liberty Media Ross Brawn. "Stajňa Racing Point Force India tento boj v Suzuke zaslúžene vyhrala, čím zopakovala takýto svoj úspech zo Spa a Monzy."

"Personál pracujúci v Silverstone môže byť mimoriadne hrdý na to, čo v tomto roku dokázal - a to v ozaj ťažkých podmienkach. Ak porátame body, ktoré získal tím pred Belgickom s tými, ktoré získala obnovená stajňa, tak Sergio Pérez a Esteban Ocon ich na svojom konte majú viac ako sto. Vzhľadom na obmedzenia, pod ktorými toto zoskupenie pracuje, je to úchvatné."

"A môžu sa dostať na lepšie, ako svoje súčasné siedme miesto, pretože šiesty McLaren je len o pätnásť bodov pred nimi," pokračoval Brawn, ktorý vzápätí zdôraznil: "Nuž a tím so sídlom vo Wokingu získal v posledných piatich podujatiach len šesť bodov, zatiaľ čo Racing Point Force India 43."

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk