F1.sk F1.sk

Podľa Sawarda to vo Williamse vyzerá na dvojicu Russell/Kubica
zdroj: Williams

Podľa Sawarda to vo Williamse vyzerá na dvojicu Russell/Kubica

Okolo budúceho jazdeckého obsadenia tímu Williams sa toho v posledných týždňoch či mesiacoch našpekulovalo už viac ako dosť a dá sa povedať, že v každom okamihu to vyzerá inak. Ako sa má situácia v týchto dňoch?

"Mercedes dúfa, že do Williamsu na pár rokov umiestni Georga Russella," priniesol novinár Joe Saward zákulisné informácie vo svojom tradičnom blogu. "Hovorilo sa aj o tom, že by miesto vo Williamse obsadil Esteban Ocon, ale to nemá veľký zmysel: Mercedes by totiž svojich dvoch mladíkov nasadil proti sebe."

Nuž a jeden z nich by na to doplatil, čo by mohlo výrazne uškodiť jeho budúcnosti.

"V celom príbehu je aj tretí element, pretože rezervný jazdec  Williamsu podľa všetkého má pre budúci rok sponzorské vo výške desať miliónov dolárov. To naznačuje, že Williams by mohol staviť na dvojicu Kubica/Russell."

"Peniaze by prišli vďaka pomoci od Mercedesu, vďaka Kubicovej podpore i vďaka peniazom, ktorými sa Lance Stroll musí vykúpiť spod kontraktu s Williamsom, aby mohol odísť do otcovho tímu," dodal Joe Saward, podľa ktorého bude z Estebana Ocona napokon rezervný jazdec Mercedesu.

Najnovšie z kategórie: George Russell

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk