F1.sk F1.sk

Red Bull hlási spokojnosť s pokrokmi Hondy: Je to veľmi povzbudivé
zdroj: Toro Rosso Content Pool

Red Bull hlási spokojnosť s pokrokmi Hondy: Je to veľmi povzbudivé

Predstavitelia Red Bullu Racing s veľkým záujmom pozorujú pokroky Hondy. Zatiaľ sú v tomto smere spokojní a naznačujú, že japonský výrobca pohonných jednotiek už po stránke výkonu predstihol Renault. To by pre nich bola veľmi dobrá správa.

Helmuta Marka okrem toho teší aj skutočnosť, že i malý kvalifikačný úspech Toro Rosso sa postaral o obrovský boom. Nuž a tento tím mal na tribúnach v Suzuke veľké množstvo fanúšikov. Japonci teda sú ochotní postaviť sa za "svojich" a výrazne ich podporovať.

"Je to veľmi povzbudivé," povedal Marko pre Motorsport.com. "V Japonsku máme veľkú podporu. Viete si predstaviť, aké by to bolo, keby sme začali víťaziť? Už len tým, že budeme bojovať o čelo, to podľa mňa bude obrovské."

"Na budúci rok s novým motorom sa pozeráme skutočne pozitívne. Už teraz sme mali možnosť vidieť, čo v kvalifikácii dokáže," usmial sa  Helmut Marko reagujúc na skutočnosť, že Brendon Hartley bol v sobotu šiesty a Pierre Gasly siedmy najrýchlejší. Kvalifikačný režim Hondy teda nebol na zahodenie.

Veľmi podobne to vnímal aj šéf Red Bullu Racing Christian Horner. "Počas celého tohto víkendu, ale už aj v Rusku, sme veľmi pozorne sledovali dosiahnutý progres," skonštatoval. "Je skvelé vidieť, že robia takéto kroky. Sme z toho nadšení a pred rokom 2019 nám to dodáva nádej."

"V súčasnosti vidíme, že rýchlosť nášho auta na rovinkách nie je dobrá. Práve v tomto smere si ohľadom spolupráce s Hondou robíme nádeje. Dúfame, že sa dostaneme na úroveň ostatných," dodal Horner.

Budúci pretekár Red Bullu Pierre Gasly pripomenul, že tento tím vždy vyrába kvalitné šasi. "A myslím si, že vďaka zlepšeniu Hondy a krokom, ktoré robia, na tom môžeme byť fakt dobre," zamyslel sa Francúz. "Uvidíme o šesť mesiacov. Zatiaľ o tom nechcem príliš premýšľať."

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk