F1.sk F1.sk

Coulthard o Sérii W: Dobrá inšpirácia pre vyrastajúce dievčatá
zdroj: Force India F1 Team

Coulthard o Sérii W: Dobrá inšpirácia pre vyrastajúce dievčatá

David Coulthard začal od stredajšieho rána vehementne podporovať nové ženské pretekárske odvetvie zvané Séria W. Dievčatá a ženy budú súťažiť s monopostami na báze Formuly 3 a pobijú sa o celkový balík v hodnote 1,5 milióna dolárov.

Jazdiť sa bude na najznámejších okruhoch, mediálna pozornosť bude zaručená, budú si môcť zarobiť a hlavne, nikto ich do toho nenúti, no aj tak sa niektoré vyjadrujú kriticky. DC sa však nechce nechať odradiť.

"Aby som citoval slová bývalého šéfa McLarenu Martina Whitmarsha: ak chcete zásadnú zmenu vo výsledku, potrebujete realizovať zásadnú zmenu v procese," skonštatoval Coulthard v exkluzívnom rozhovore pre Motorsport.com, pričom tou zásadnou zmenou je podľa neho práve založenie novej série.

"Vďaka W chceme prísť na to, ktorá žena bude z hľadiska celého šampionátu najlepšia. Rozhodne jej to zaručí vyšší profil a uznanie," zdôraznil bývalý pretekár F1, ktorého sme registrovali v tímoch Williams, McLaren a Red Bull.

Coulthard si všimol hlasných kritikov, ale nad ich negativitou len mávol rukou: "Ukážte mi niekoho okrem nás, kto sa snaží vytvoriť pozitívnu zmenu a pozitívnu príležitosť. Toto je zmena procesu, ktorá vytvorí príležitosti."

"Umožní im to rásť? Rozhodne," odpovedal si Škót. "Ide o lepšie štruktúrovaný prístup k ich vývoju. Navyše je to inšpirácia pre vyrastajúce dievčatá, ktoré uvidia niekoho víťaziť a povedia si 'Aj ja to chcem robiť'."

Dá sa predpokladať, že ak sa séria chytí a priláka dostatočný záujem médií a sponzorov, mohla by generovať väčšie príjmy a následne ich prerozdeliť ako "prize money". Ak to vyjde, tak by si najlepšie ženy vedeli solídne zarobiť a následne si zafinancovať napríklad miesto v F2.

V súčasnosti nie je na obzore žiadna pretekárka, ktorá by mohla mať na Formulu 1 a ani vo Formule 2 nemáme ani jednu ženu. Často sa spomína napríklad meno Tatiany Calderónovej, ale aj tá nazbierala v tomto ročníku GP3 len deväť bodov a je hlboko v poli porazených. 

Coulthard a spol. sa obávajú práve toho, že súčasným štýlom sa nahor nikdy žiadna dáma nedostane. Bude však ich projekt úspešnejší?

Najnovšie z kategórie: Séria W

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk