F1.sk F1.sk

Wehrlein odmietol ponuku vo Formule E, jeho cieľom zostáva F1
zdroj: Sauber F1 Team

Wehrlein odmietol ponuku vo Formule E, jeho cieľom zostáva F1

Pascal Wehrlein sa svojho sna nevzdáva. Jeho túžba dostať sa do Formuly 1 neutícha ani po ročnej prestávke, ba ani potom, čo sa mladému Nemcovi s mauritánskymi koreňmi núkala sedačka vo Formule E.

Wehrlein sa zúčastnil poldňového testovania s tímom HWA, ktorý je akýmsi predskokanom Mercedesu. Samotná nemecká automobilka plánuje do Formuly E vstúpiť až o rok a tím prevziať.

Stajňa už v pondelok prezradila, že jej prvým jazdcom bude Gary Paffett, no Ulrich Fritz, šéf tímu, priznal, že komunikoval aj s Pascalom Wehrleinom o jeho príchode do Formuly E, keďže mladík podal počas testovania "dobrý výkon".

"Nastal už čas, keď by sme radi prijali rozhodnutie, no Pascalove záujmy boli zrejmé: vrátiť sa do F1. Chápem a rozumiem tomu," nechal sa počuť Fritz.

Mercedes chcel Wehrleinovi ponúknuť trojročný kontrakt s jeho tímom Formuly E, no Nemec sa nechcel viazať na taký dlhý čas. Nádeje na návrat do F1 by týmto ťahom zhasli. Preto sa na konci roka Mercedes s Wehrleinom rozlúči.

"Nechcem vo Formule E zakladať tím, v ktorom jazdec po dvoch pretekoch povie, že z toho vycúva, pretože chce vstúpiť do F1," ďalej cituje slová Ulricha Fritza motorsport.com. "Naše očakávania boli také, že by sa Pascal rozhodol pre Formulu E na dlhší čas. On to nemohol a v tej chvíli ani nechcel spraviť. Rozumieme tomu, rešpektujeme a akceptujeme to. Potom sme sa už do ďalších rokovaní nedostali. Jednoducho to do seba nezapadalo."

Wehrleinovi zostávajú už len dve možnosti: buď sa mu podarí vyjednať si miesto v Toro Rosso, s ktorým je najčastejšie spájaný, alebo to skúsi vo Williamse. Svoje zloženie ešte nepotvrdila ani Force India, no v tomto prípade len málokto čaká, že by v ružových autách sedel niekto iný ako Pérez a Stroll.

Najnovšie z kategórie: Pascal Wehrlein

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk