F1.sk F1.sk

Jos Verstappen nechápe trest pre svojho syna, porovnáva to s Bottasom
zdroj: TASR/AP

Jos Verstappen nechápe trest pre svojho syna, porovnáva to s Bottasom

Max Verstappen vybojoval na Veľkej cene Japonska tretie miesto a jeho otec s tým vyslovil spokojnosť. Otvorene ho pochválil, ale na druhej strane skritizoval komisárov, ktorí vraj po stránke udeľovania trestov nedokážu nájsť potrebnú konzistentnosť.

"Učí sa každými pretekmi," povedal Jos Verstappen o svojom synovi. "V tomto roku enormne vyzrel. Po Monaku vyvodil správne závery a dosiahol pokroky. O všetkom, čo sa udeje, komunikujeme. Počúva čo hovorím. Dohodli sme sa tak, že si vždy môžem povedať svoj názor, ale napokon sa sám rozhodne, či ho akceptuje."

Bývalý pretekár ďalej hovoril o rozhodnutiach komisárov: "Nie sú konštantné. Nie je jasné, čo je na trest a čo nie je. Myslím si, že Formula 1 na tejto téme potrebuje zapracovať. Musia byť striktne stanovené hranice."

Štyridsaťšesťročný rodák z Montfortu pochopiteľne narážal na Maxove kolízie s Kimim Räikkönenom a Sebastianom Vettelom. Za tú prvú bol potrestaný piatimi trestnými sekundami, druhá bola posúdená ako pretekársky incident.

"Pokúsil sa o normálny návrat na trať," opisoval Jos Verstappen svoj pohľad v rozhovore pre televíziu Ziggo Sport. "Následne bol Kimi pri ňom, ale Max ešte musel zvládnuť zákrutu. Nakoniec by pre neho bolo jednoduchšie ísť úplne rovno tak, ako to neskôr spravil Valtteri. On to však takto nespravil, pretože sa bál trestu. Jazdec napokon nevie, čo je a čo nie je správne."

"Pretekár by mal v prvom rade vedieť čo môže a čo nemôže. Toto je naďalej veľmi nejasné. Jeden si skráti zákrutu a je to v poriadku, druhý sa pokúsi normálne vrátiť na trať a je potrestaný. Toto predsa nie je správne. Vedenie pretekov by malo byť zostavené z jednej pevne trvalo nominovanej osoby, prípadne z dvoch," dodal Jos Verstappen.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk