F1.sk F1.sk

Hamilton chce s Vettelom zvádzať vyrovnané boje
zdroj: FIA

Hamilton chce s Vettelom zvádzať vyrovnané boje

Lewis Hamilton zviedol po letnej prestávke so Sebastianom Vettelom hneď niekoľko súbojov. V Spa-Francorchamps mu podľahol, v Monze ho po vzájomnom kontakte predstihol a dopredu sa dostal aj v Soči. Na toto krátke obdobie je toho celkom dosť.

V aktuálnom rozhovore priznal, že práve toto si užíva absolútne najviac. 

"Milujem takéto preteky a takéto bitky. Prial by som si ich ešte viac," skonštatoval Hamilton, ktorého slová cituje Autosport. "Ísť hlava pri hlave s chlapíkom, s ktorým súperíte, vidieť kto skôr zabrzdí, kto zaváha, toto je najväčšia výzva vašej mentálnej stability pod tlakom."

"Tieto výzvy vždy vítam, som rád a som vďačný za to, že niekoľko sme ich už mali. V Rusku nám nevyšla optimálne stratégia, ale napokon to bolo aj na niečo dobré: dostal som príležitosť predviesť svoje schopnosti v takýchto okamihoch pod tlakom."

Hamilton podľa vlastných slov dúfal, že takéto boje uvidíme často, ale napríklad v Suzuke to nevyšlo. "Zjavne stratili veľké množstvo výkonu a majú to ťažké. Pochopiteľne, že by som sa rád bil až do konca. Vo všetkých pretekoch chcem také bitky ako v Monze," zdôraznil.

"Práve to sú preteky, aké milujem a chcem ich viac a viac. Bohužiaľ to tak dnes nie je," dodal Lewis Hamilton.

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk