F1.sk F1.sk

FIA sa zastala McLarenu, na nominácie gúm vraj tím nezabudol
zdroj: McLaren

FIA sa zastala McLarenu, na nominácie gúm vraj tím nezabudol

McLaren si pre víkend v Japonsku vybral veľmi zvláštnu kombináciu pneumatík. Obaja pretekári si nanominovali štyri sady mediumiek, päť softov a len štyri supersofty, čo bolo viac ako čudné.

Dobre informovaný Auto Motor und Sport následne priniesol informáciu o tom, že McLaren na nominovanie gúm pre toto podujatie vlastne pozabudol a Pirelli uplatnilo pravidlo štandardnej nominácie, teda 4-5-4 v pomere jednotlivých gúm.

Znie to dôveryhodne, pretože štyri sady supersoftov sú jednoducho málo. Pretekári si ich potrebujú vyskúšať v tréningoch a v kvalifikácii sa potom jazdí v zásade jedine na nich, tak prečo by sa ich McLaren dobrovoľne vzdal?

Športový riaditeľ tímu Gil de Ferran to odmietol a zodpovednosť za nomináciu vzal na seba: stajňa to vraj takto chcela. Čo je však zvláštne, gumy sa pre VC Japonska vyberali na konci júna a de Ferran na pozíciu v tíme nastúpil 4. júla. Niečo tu teda nesedí.

"Neviem nič o tom, že by sa niekto omeškal," reagoval riaditeľ pretekov Charlie Whiting na brífingu po VC Japonska. "A už je to aj tak dávno."

Pri "zámorských" podujatiach majú tímy povinnosť nahlásiť nomináciu štrnásť týždňov vopred, takže v tomto prípade to bolo v jeden z posledných júnových dní.

Whiting však dodal: "Ak by sme deň dopredu nemali niekoho nomináciu, tak by sme im rýchlo zavolali a pripomenuli: 'Nezabudnite nám zaslať svoju nomináciu'."

Gil de Ferran napokon priznal, že voľba jeho tímu nebola správna. "Ukázalo sa, že sme sa mýlili," skonštatoval. "Celý víkend sme potom museli jazdiť s neoptimálnou voľbou. Viac za tým nie je. Vedome sme to vyberali takto."

Najnovšie z kategórie: Pirelli

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk