F1.sk F1.sk

Brawn sa zamýšľa nad krízou Ferrari: Vplyv malo aj Marchionneho úmrtie
zdroj: TASR/AP

Brawn sa zamýšľa nad krízou Ferrari: Vplyv malo aj Marchionneho úmrtie

Ross Brawn si ako jeden zo súčasných lídrov športu určite predstavoval omnoho vyrovnanejší záver sezóny. Ešte po Veľkej cene Veľkej Británie bol Sebastian Vettel o osem bodov vpredu, no o sedem podujatí neskôr zaostáva o neuveriteľných 67!

"Ako sme to videli v minulom roku, zdá sa, že Ferrari sa v septembri a v októbri vykoľajilo," uviedol Brawn vo svojom tradičnom stĺpčeku po pretekoch. "Až do Monzy to vyzeralo tak, že Scuderia bude mať na to, aby až do konca bojovala o oba tituly. Avšak výlety do Singapuru, Ruska a Japonska tomu vystavili STOPku - a hlavne v hodnotení jazdcov."

"Z môjho pohľadu outsidera je vždy veľmi ťažké správne to posúdiť a vedieť, prečo sa tak stalo. Už aj z rýchlej analýzy správania sa auta vidieť, že Ferrari má veľmi silný technický balík a vďaka úsiliu posledných rokov sa mu podarilo stiahnuť technickú stratu na Mercedes. Tento tím si svoj náskok udržiaval od okamihu zavedenia hybridných pohonných jednotiek v roku 2014."

"V porovnaní s minulým rokom sa zlepšila aj spoľahlivosť Ferrari, takže kde je problém?" položil si Ross Brawn rečnícku otázku, aby sa nad ňou následne zamýšľal: "Nemôžeme pochybovať o tom, že veľmi silný vplyv bude mať aj nečakané úmrtie lídra Sergia Marchionneho, ktorý mal v tíme veľké kompetencie. A to je totálne pochopiteľné."

Brawn vo Ferrari pôsobil celú dekádu a zažil tam toho viac ako dosť. Pozná správanie Talianov i ich médií a vie, ako sa môže všetko rýchlo zvrtnúť. "Sám som počas svojho pôsobenia vo Ferrari zažil mnoho kríz. Viem, že toto je čas, keď sa treba spojiť, ukázať jednotu a pozerať sa dopredu. Nemožno skĺznuť k vzájomnému obviňovaniu a k tomu, aby bolo na niekoho ukazované prstom."

"Jazdci, inžinieri i manažment vyhrávajú i prehrávajú spolu. Toto je nepísané pravidlo každého športu, nielen Formule 1. Každý v Maranelle to vie. Teraz je čas pokúsiť sa všetko to zvrátiť a sezónu, ktorá mala mnoho pozitív, ukončiť štýlovo," dodal Ross Brawn.

Najnovšie z kategórie: Ross Brawn

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk