F1.sk F1.sk

Bottas kritizuje aktuálne pneumatiky: Musíme jazdiť vo vychádzkovom tempe
zdroj: Mercedes

Bottas kritizuje aktuálne pneumatiky: Musíme jazdiť vo vychádzkovom tempe

Valtteri Bottas v oficiálnom tlačovom stanovisku Mercedesu po Veľkej cene Japonska uviedol, že v pretekoch vlastne ani nešiel naplno. Maxa Verstappena mal pod kontrolou a výkon motora stočil mierne nadol. Hrozbu z jeho strany vraj v žiadnom okamihu necítil.

Na stretnutí s novinármi priznal, že za to mohli aj problémy s pneumatikami. Tie sa niekedy správajú nepredpovedateľne a ak by na to veľmi tlačil, mohli by sa mu začať tvoriť pľuzgiere. Nuž a to je cesta do záhuby, takže radšej treba jazdiť opatrne a pre istotu i pomalšie.

"Aj tentoraz sme museli pneumatiky poriadne manažovať, ako v zásade vo všetkých tohtoročných pretekoch," priznal Bottas, ktorého slová cituje stránka RaceFans. "A hlavne v niekoľkých posledných podujatiach sa objavovali problémy s tvorbou pľuzgierov."

"Keď sa dostaneme k určitej teplote, tak vieme, že to v určitom okamihu príde. V tej chvíli na to jednoducho netlačíme, aby sme neprekročili dané teploty. Pokúšame sa to manažovať. Suzuka je okruh, ktorý generuje vysokú bočnú energiu a keď je tu horúco, tak je to ozaj ťažké. Miestami máme pocit, že jazdíme len vo vychádzkovom tempe, čo rozhodne nie je ideálne."

"V týchto autách je obrovský potenciál a ak by sme išli na jedinú zastávku v boxoch, no mohli by sme na to naplno tlačiť, bola by to väčšia zábava. V tom majú aktuálne všetci problém. Autá sú rýchlejšie ako kedykoľvek predtým," dodal Valtteri Bottas.

Lewis Hamilton Pirelli naopak pochválil, ale zažiadal si pneumatiky s tenším behúňom, ktoré v priebehu aktuálnej sezóny Mercedesu tak vyhovovali. Na nich sa totiž pľuzgiere netvorili.

"Mali by vyrábať menší behúň, teda gumy, aké sme využívali v skoršej fáze ročníka. Na nich sme tvorbu pľuzgierov nemali," skonštatoval Hamilton. "Neviem, prečo nepokračovali v ich nasadzovaní, ale v budúcom roku sa k tomu azda vrátia."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk