F1.sk F1.sk

Marko: Som pretekársky dinosaurus, ja by som netrestal
zdroj: Red Bull Content Pool

Marko: Som pretekársky dinosaurus, ja by som netrestal

Helmut Marko bol s výsledkom Veľkej ceny Japonska relatívne spokojný. Pretekári Red Bullu Racing obsadili tretie a štvrté miesto a zdolali oboch pilotov Ferrari, čo je solídny úspech.

Max Verstappen kolidoval s oboma z nich, pričom za manéver s Kimim Räikkönenom bol potrestaný, no ten so Sebastianom Vettelom bol posúdený ako pretekársky incident.

"Bola to pretekárska nehoda," potvrdil aj poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko v rozhovore pre Auto Motor und Sport. "Vettel bol optimista a bol veľmi motivovaný."

Vettel sa obhajoval tým, že pretekár chce využiť každú štipku priestoru, ktorá sa mu naskytne. Taký Mika Häkkinen s jeho slovami súhlasil a schvaľoval aj okamih útoku, no Damon Hill a Jacques Villeneuve ho považovali za zbytočne unáhlený.

V súboji Verstappen/Räikkönen to už skôr vyzeralo na Maxovu vinu a komisári mu udelili päť trestných sekúnd. Marko s tým veľmi nesúhlasil: "Ja som pretekársky dinosaurus a preto sa snažím o to, aby jazdcov nechali voľne jazdiť. Ale ak mu chceli dať tých päť sekúnd, tak prosím."

Verstappen nakoniec skončil tretí, no vraj to mohlo byť aj lepšie. "No to by sme jedného z nich (jazdcov Mercedesu, pozn. red.) museli dostať už po štarte," skonštatoval Helmut Marko. "Hamiltona by sme potom mohli dostať pod tlak. Mali sme možnosť vidieť, že aj pri nízkom tempe mal problémy s pneumatikami."

To by však nesmelo prísť k spomínaným kolízám. "Poškodili nám podlahu. Auto prišlo o dvadsať bodov prítlaku," dodal Marko.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk