F1.sk F1.sk

Vasseur je nahnevaný na Magnussena: Raz spôsobí obrovskú haváriu
zdroj: Sauber

Vasseur je nahnevaný na Magnussena: Raz spôsobí obrovskú haváriu

Charles Leclerc ukazoval počas japonského víkendu veľmi dobrú rýchlosť, ale v druhej časti kvalifikácie jeho prvé kolo nebolo dostatočne rýchle na to, aby postúpil ďalej, nuž a následne začalo pršať. Do pretekov štartoval ako desiaty, ale doplatil na súboj s Kevinom Magnussenom.

Monačan musel prísť do boxov a dostal nový nos, avšak pri tomto úkone stratil obrovské množstvo času. V konečnom dôsledku to viedlo k nutnosti ísť na dve zastávky v boxoch, takže na body nemal najmenšiu šancu.

"Z môjho pohľadu bolo to všetko celkom zrejmé, ale komisári oznámili, že nebudú konať," povedal šéf Sauberu Frédéric Vasseur, ktorého slová cituje Autosport. "Ostal som trochu prekvapený. V priebehu celej sezóny sa zapája do všetkých veľkých havárií, veď sa len pozrite. Ja tu však nie som rozhodca, toto je vec FIA. Oni sa musia rozhodnúť, či budú alebo nebudú konať."

"Tento počin bol sakra (Vasseur použil slovo 'fucking', pozn. red.) nebezpečný. Vždy sa pohne neskoro a jedného dňa preto zažijeme obrovskú haváriu. Keď idete rýchlosťou 320 km/h, tak je to viac ako nebezpečné," zdôraznil Francúz.

Vasseur je presvedčený o tom, že Leclerc inak mohol vybojovať parádny výsledok: "Podľa mňa sme mali dobrú prvú časť pretekov a potrebné tempo. Pod safety carom sme museli zastať kvôli výmene nosovej časti a vyskúšali sme inú stratégiu, ale už bolo hotovo. Škoda, pretože naše tempo bolo podľa mňa opäť dobré."

"V Suzuke jazdil prvýkrát a vôbec to nie je jednoduchý okruh. V Q1 mu patrilo šieste miesto, ale musíme vedieť všetko vyskladať to jedného ceľku. Medzi siedmym a sedemnástym miestom je to veľmi vyrovnané, stačí malá chyba a ste vzadu," skonštatoval Vasseur, ktorý pridal pár slov aj k udalosti, keď do Leclerca počas jazdy za bezpečnostným vozidlom vrazil jeho tímový kolega Marcus Ericsson. Veľkú vedu z toho nerobil: "Každý tam v tej chvíli brzdil, veľmi, veľmi neskoro a tvrdo."

Najnovšie z kategórie: Frédéric Vasseur

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk