F1.sk F1.sk

Abiteboul je s výkonom v pretekoch spokojný, na kvalifikácii treba pracovať
zdroj: Renault Sport

Abiteboul je s výkonom v pretekoch spokojný, na kvalifikácii treba pracovať

Nico Hülkenberg sa v priebehu japonského víkendu viackrát posťažoval na to, že monopost Renaultu nemá potrebnú rýchlosť. V poslednej dobe boduje len výnimočne a uviazol na 53 bodoch, pričom jeho kolega Carlos Sainz ich má aktuálne 39. V Japonsku získal jeden jediný.

Šéf Renaultu Sport Cyril Abiteboul to však nevidí tak negatívne ako Hulk. "Po Soči sme videli ďalší dôkaz toho, že naše pretekárske tempo je v tejto fáze vývoja konkurencieschopné," vyjadril sa Francúz. "Okrem toho sme ukázali, že naša pohonná jednotka dokáže v pretekárskych podmienkach na okruhoch, ktoré sú mimoriadne senzitívne na výkon, predviesť skvelé veci. Red Bull s ňou bojoval o druhé miesto."

"Carlos jazdil veľmi dobre a v boji o posledný bod nikdy nepoľavil. Nico bohužiaľ musel odstúpiť. Je zrejmé, čo potrebujeme napraviť: musíme zlepšiť našu kvalifikačnú rýchlosť. Mali sme možnosť vidieť, že aj malé veci sa dokážu postarať o veľký rozdiel týkajúci sa štartu zo siedmeho alebo štrnásteho miesta. Potrebujeme to zvládnuť a auto vrátiť tam, kam patrí," dodal Abiteboul.

"Po štarte z trinásteho miesta bol pre nás tento bod to najlepšie, čo sme tu mohli dosiahnuť," povedal Carlos Sainz. "Pre nás je to veľmi dobrý výsledok. Tím zvládol všetko veľmi dobre: stratégia i zastávky v boxoch boli OK. Vedeli sme, že to bude ťažký víkend a bod má tak veľkú hodnotu. Teraz na tom potrebujeme v posledných štyroch podujatiach stavať."

Najnovšie z kategórie: Cyril Abiteboul

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk