F1.sk F1.sk

Whiting: Magnussena nebolo možné viniť z úmyslu
zdroj: F1/Twitter

Whiting: Magnussena nebolo možné viniť z úmyslu

Nedlho po štarte Veľkej ceny Japonska sa zrodila kolízia medzi Charlesom Leclercom a Kevinom Magnussenom. Vyzeralo to na relevantný Leclercov pokus o manéver, na ktorý Magnussen reagoval blokovaním. Komisári však netrestali.

Leclerc o Magnussenovi povedal, že je hlúpy a vždy aj bude. S týmto pretekárom malo problémy už viacero jeho protivníkov a ich zoznam sa rýchlo predlžuje.

"Keď to analyzujete veľmi, veľmi detailne, tak vidíte jazdu dvoch áut, pričom Kevin sa nehýbe," vysvetľoval riaditeľ pretekov Charlie Whiting. "Charles sa doťahuje, doťahuje, doťahuje a rozhodne sa ísť doprava..."

"No presne v tom istom čase, pričom na videu je to o jednu snímku neskôr, sa pre pohyb rozhodne aj Kevin," pokračoval Brit. "Podľa mňa teda nie je možné povedať, že ho Kevin blokoval. On sa jednoducho rozhodol ísť doprava o nepatrný zlomok sekundy po tom, ako Charles."

"Musíte si to pozrieť hneď niekoľkokrát a detailne to analyzovať, aby ste to videli. Podľa mňa to však bol len nešťastný stret a takto to cítili aj komisári," dodal Charlie Whiting.

Najnovšie z kategórie: Kevin Magnussen

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk