F1.sk F1.sk

Räikkönen o Verstappenovi: Pokúsil som sa nechať mu toľko miesta, ako sa len dá (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Räikkönen o Verstappenovi: Pokúsil som sa nechať mu toľko miesta, ako sa len dá (VIDEO)

Kimi Räikkönen ostal po štarte VC Japonska na štvrtom mieste, ale po chvíli vycítil príležitosť zaútočiť na Maxa Verstappena. Naskytla sa mu na to dobrá šanca, pretože Holanďan pod tlakom prebrzdil a vyšiel mimo trate.

Následne sa na ňu vrátil dosť nešťastne a zboku Räikkönena zavrel, pričom ho dosť tvrdo trafil. Nedal mu veľkú šancu niečo spraviť a keďže išlo o nebezpečný návrat na trať, komisári mu udelili päť trestných sekúnd. Iceman napokon s poškodeným autom pokračoval, ale prišiel aj o pozíciu voči Danielovi Ricciardovi, takže skončil piaty.

"Moje auto bolo dosť výrazne poškodené a práve ja som na to doplatil najviac. Čo s tým potom narobíte?" lamentoval Kimi Räikkönen. "Pokúšal som sa ísť zvonku a nechať mu toľko miesta, ako sa len dá. Bol mimo trate a vracal sa cez trávnatú časť, tak možno nedokázal lepšie zatočiť a dopadlo to takto."

Fín pri kolízii prišiel o deflektory na ľavej strane auta a jeho stroj už nebol v optimálnej forme. "Stratil som dosť prítlaku a potom s tým už bohužiaľ veľa nenarobíte. Dostali sme zásah do dosť citlivej oblasti a potom to bolo dosť náročné."

Kimi aj preto nevedel zhodnotiť, na čo reálne mohol mať. "Cestou na štartový rošt sa auto správalo dobre. Viem, že potom sme stratili veľké množstvo prítlaku, ale s normálnym autom som neodjazdil v zásade žiadne súťažné kolá, takže nie je možné povedať, na čo sme mohli mať," dodal Kimi Räikkönen.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk