F1.sk F1.sk

Steiner nechápe, prečo sa Leclerc sťažuje: To on vrazil do Magnussena
zdroj: Haas

Steiner nechápe, prečo sa Leclerc sťažuje: To on vrazil do Magnussena

V Haase sa po nedeli začudovali. Charles Leclerc nenašiel na obranu Kevina Magnussena ani pol dobrého slova, Dána dokonca označil za "hlúpeho". Günther Steiner tomu nerozumie, podľa neho by sa mal Leclerc pozrieť na seba a uznať, že v incidente zohral kľúčovú rolu.

Dvojica kolidovala v druhom kole pretekov. Charles Leclerc sa na cieľovej rovinke držal na ľavej strane a vďaka zákrytu za Magnussenom sa rýchlo približoval. Monačan sa začal vykláňať na pravú stranu, čo sa Haas snažil pokryť. Dostal sa do trajektórie auta s číslom 16 a bolo rozhodnuté. Sauber narazil, čím si poškodil predné krídlo a na Magnussenovom aute spôsobil defekt.

Steiner sa na Leclercovu adresu vyjadril po pretekoch: "On doňho vrazil. On doňho vrazil," zopakoval. "Kevin nebrzdil, nevytlačil ho a ani nič podobné. Kevin si proste vybral stopu a on doňho vrazil. Čo mal robiť? Nechať ho prejsť?"

V rámci rozhovoru pre Autosport bola Güntherovi Steinerovi položená otázka ohľadom toho, či bol Magnussenov manéver v poriadku. "Bolo to pred brzdnou zónou. Nebolo to počas brzdenia."

Leclerc by mal prebrať zodpovednosť, aspoň podľa šéfa amerického tímu: "Presne to si myslím. Musí zvážiť, čo si môže dovoliť a čo nie. Magnussen nevrazil do jeho boku, bol jasne vpredu a vpredu sa môže hýbať."

Magnussen sa už viackrát stal terčom kritiky zo strany iných jazdcov. Na jeho obranné ťahy sa sťažovali napríklad Pierre Gasly a Fernando Alonso. Podľa Steinera sa už kritizovanie Magnussena stáva tradíciou — je z neho ľahký cieľ.

"Stále je to rovnaké. Už začínam byť z toho unavený. Ak s ním majú nejaký problém, proste naňho hodia vinu. To je pomerne bežné," dodal Steiner.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk