F1.sk F1.sk

Bottas úspešný: Mojou úlohou bolo dôjsť na druhom mieste
zdroj: TASR/AP

Bottas úspešný: Mojou úlohou bolo dôjsť na druhom mieste

Valtteri Bottas má za sebou pokojné preteky. Keby v závere doňho nezačal dobiedzať Max Verstappen, réžia by ani nemala dôvod zaradiť zábery s Mercedesmi do prenosu. Voči výsledkom z pretekov Bottas nemá žiadne výhrady. Mercedes chcel získať double a k tomu mu svojím pričinením dopomohol.

Pred pretekmi sa na brífingu Mercedesu hovorilo aj o tímovej réžii. S ňou v Suzuke neboli žiadne problémy, keďže už po štarte sa Hamilton dokázal vzdialiť. Len v zákrutách Degner 1 a Degner 2 Bottasova strata narástla o jednu sekundu.

"Dnes po štarte som vedel, že to bude tento prípad. Mali sme domov priniesť double a to bolo všetko," hovoril po pretekoch Bottas. "Zo všetkého som mal dobrý pocit, vedel som, čo musím spraviť. Len som plnil plán. Mojou úlohou dnes bolo dôjsť do cieľa na druhom mieste."

Zdá sa, že Bottasovi nezostáva iné, len si počkať na korunováciu Lewisa Hamiltona a Mercedesu. Potom by už mohol dostať voľnú ruku. Fín pripomína: "Stále som schopný ho vyzvať. Všetko je to len o situácii ako v pretekoch v Rusku. Stále sa snažím robiť maximum, aby som ho potrápil. Už nám nezostáva veľa pretekov. Dúfam, že niekedy ten titul získa a potom uvidíme."

Najnovšie z kategórie: Valtteri Bottas

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk