F1.sk F1.sk

Wolff o Vettelovi: Nie som si istý, či to bola jeho chyba
zdroj: Mercedes

Wolff o Vettelovi: Nie som si istý, či to bola jeho chyba

Toto Wolff bol po Veľkej cene Japonska opäť raz maximálne spokojný. Jeho hlavný kôň Lewis Hamilton zasa vyhral a vďaka druhému miestu Valtteriho Bottasa sa Mercedes teší z dvojitého víťazstva. Hlavný súper strieborných Sebastian Vettel pritom skončil až šiesty.

"Nie som si istý, či to bola jeho chyba," reagoval Wolff na Vettelovu kolíziu s Maxom Verstappenom, po ktorej sa prepadol na posledné miesto. "Z priečky, z ktorej štartoval, dokázal veľmi dobre napredovať a v tom okamihu bol už na štvrtom mieste. Ako pretekár ponúkajúcu sa šancu buď využijete alebo nie. Zdalo sa, že dvere sa otvorili a skúsil to. Zrodil sa však pretekársky incident, kvôli ktorému sa takto prepadol."

Problém je však v tom, že Vettel toho v priebehu aktuálnej sezóny zažil už viac ako dosť. Zapojil sa do niekoľkých kolízií a spravil viacero chýb, kvôli ktorým na Hamiltona aktuálne stráca už 67 bodov. De facto je rozhodnuté, ale Wolff upozornil, že nič netreba podceniť a bude potrebné udržať si koncentrovanosť.

"Že už máme obe ruky na trofeji? Nemyslím si. Kým ich tam skutočne nemáme, tak to podľa mňa neplatí. V tejto chvíli nemáme trofej pre jazdca a ani pre konštruktéra. Ešte je to trochu vzdialené. Ku všetkému musíme pristupovať víkend po víkende a pre každý víkend sa musíme pokúšať auto maximalizovať. Stanovujeme si ambiciózne ciele a dobré výkony chceme podávať na všetkých okruhoch a vo všetkých podmienkach. Každý víkend berieme už od piatku ako nový šampionát a okrem Spa to všade aj vyšlo."

Ferrari sa v poslednej dobe výkonnostne prepadlo, ale Wolff tomu nechce venovať pozornosť. "V Spa mali veľmi silný víkend a my sme tam naopak nenaplnili očakávania, ktoré sme mali. Od toho okamihu sme sa naďalej pokúšali o optimalizovanie nášho balíka a odvedenie najlepšej možnej práce. Ukázalo sa to ako správna taktika," usmieval sa Toto Wolff. "Nikto z nás sa nepozerá na to, ako je na tom Ferrari. Týmto smerom našu energiu nesmerujeme."

Mercedes aktuálne vedie v konštruktérskom šampionáte o 78 bodov a Lewis Hamilton je medzi jednotlivcami prvý o 67 bodov. Pred nami sú ešte štyri podujatia, v rámci ktorých sa medzi konštruktérmi hrá o 172 a medzi pretekármi o 100 bodov. Zdá sa byť rozhodnuté.

Najnovšie z kategórie: Toto Wolff

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk