F1.sk F1.sk

Verstappen: Nabudúce si skrátim trať ako Bottas... (+VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Verstappen: Nabudúce si skrátim trať ako Bottas... (+VIDEO)

Komisári sa na Verstappenov návrat na trať počas súboja s Kimim Räikkönenom nepozerali s veľkým pochopením. Vyhodnotili, že bol nebezpečný a Holanďan dostal trest. Ten má pocit, že mu bol udelený nespravodlivo; namiesto toho, aby si trať skrátil, sa na ňu chcel vrátiť čím skôr a nezískať tak výhodu.

Verstappen už vie, čo nabudúce spraví: "Ak za toto dostanem päťsekundový trest, tak nabudúce si skrátim trať ako Valtteri." Mladík Red Bullu strávil celý záver pretekov naháňaním Bottasa. Päť kôl pred koncom spravil Fín v nájazde do šikany chybu a prebrzdil. S rýchlym návratom na trať to však nepreháňal, vďaka čomu na Verstappena získal viac ako sekundu.

"Ja som robil všetko pre to, aby som prešiel zákrutou, a aby to nevyzeralo tak, že 'Okej, prebrzdil som, nuž si tú zákrutu skrátim.' Ale už viem, čo mám urobiť nabudúce," skonštatoval nespokojne. "Kimi si v šikane vybral nesprávnu stopu. Mohol tiež počkať, kým sa vrátim na trať."

Potom, čo si Verstappen "vybavil účty" s Kimim Räikkönenom, si naňho robil zálusk Sebastian Vettel. Nemec považuje za vinníka kolízie Holanďana, no a ako to už býva zvykom, platí to aj naopak.

"V tej zákrute neviete predbiehať. Dokonca som mu nechal miesto. On však skĺzol do môjho auta," vysvetľoval a pripomenul, že on za podobný incident dostal aj trest. Komisári ale kolíziu v Suzuke nevyhodnotili ako jasné pochybenie niektorej zo strán. "Ja pravidlá nepíšem, pretože v tom prípade by sa F1 trestom vyhýbala, ale myslím si, že to bol podobný scenár ako v Číne."

Tam bol Verstappen až príliš nedočkavý. Výsledkom jeho útoku boli dve autá otočené do protismeru; jeho a Vettelovo. "Samozrejme, že sme sa teraz tak neroztočili, ale on vrazil do môjho boku. Mohol byť o čosi opatrnejší."

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk