F1.sk F1.sk

Hamilton o Ferrari: Nečakal som, že takto stratia
zdroj: Pirelli

Hamilton o Ferrari: Nečakal som, že takto stratia

Lewis Hamilton bez väčších problémov vyhral Veľkú cenu Japonska a svoj majstrovský náskok zveľadil už na priepastných 67 bodov. Z posledných siedmich podujatí vyhral šesť a raz skončil druhý, čo mu za toto obdobie vynieslo neuveriteľných 168 bodov. Ferrari naopak absolútne stratilo dych.

"Veľmi som si to užíval. Som veľmi, veľmi šťastný," povedal Hamilton po skončení pretekov v Suzuke. "Myslím si, že celý tento víkend bol v podaní tímu mimoriadne silný. Pre Mercedes je to skvelé dvojité víťazstvo a skutočná ukážka internej sily nášho tímu."

"Tento okruh je navyše najlepší na svete. Vôbec neviem, prečo už nerobia takéto okruhy, ale každá sekunda jazdy bola mimoriadne zábavná. Na pneumatiky som si dokázal dávať pozor a len som si kontroloval tempo. Je to zvláštne: súťažím už poriadne dlhú dobu, ale to šťastie, ktoré vo svojom vnútri cítim, je rovnako intenzívne ako kedykoľvek predtým. Je to skvelý pocit."

Angličan vzápätí vyzdvihol všetkých členov svojho tímu a zdôraznil, že postavili túto "beštiu", pričom ukazoval na svoj monopost. "Som hrdý a vďačný za to, že mám šancu predvádzať s ňou to, čo predvádzam," radoval sa Hamilton, ktorý svojich ľudí v sobotu večer aj preto pozval na bowling.

Už o týždeň v USA môže vybojovať svoj piaty titul. Musel by sa stať zázrak, aby to ešte nejakým spôsobom nezvládol. "Idem krok po kroku. Po pozitívnom víkende prídete na ďalšiu veľkú cenu a nie ste si istí tým, ako vám to tam pôjde a aký výkon podáte. Mám však pocit, že v tomto roku sme veľmi silní a dúfam, že to zvládneme... v Austine sa nám zvyčajne darí a už sa neviem dočkať." 

Pretekár Mercedesu vzápätí povedal, že latku si stanovuje vždy veľmi vysoko. Naznačil, že v druhej časti sezóny od seba očakával takéto výkony, ale... "Rozhodne som nečakal také výkony Sebastiana... až do polovice sezóny boli veľmi silní a potom sme prišli do Monzy, pričom ešte aj v Monze boli dosť silní... nasledoval Singapur a začali zaostávať. Rozhodne som nečakal, že takto stratia."

"Nemám na to žiadne vysvetlenie a vlastne sa na to ani nekoncentrujem," pokračoval Lewis Hamilton. "Sebastian by nám určite vedel povedať, prečo je to tak. My sa usilujeme o to, aby sme odvádzali najlepšiu možnú prácu a maximalizovali potenciál našich vlastných schopností. To je všetko, čo môžeme robiť."

Najnovšie z kategórie: Mercedes

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk