F1.sk F1.sk

Ricciarda potešilo, že vedel predbiehať: z pätnásteho miesta poskočil na štvrté
zdroj: TASR/AP

Ricciarda potešilo, že vedel predbiehať: z pätnásteho miesta poskočil na štvrté

Daniel Ricciardo mal v kvalifikácii na Veľkú cenu Japonska technické problémy, kvôli ktorým štartoval až z pätnásteho miesta. Napokon sa vďaka kvalitnému výkonu prepracoval na konečnú štvrtú priečku a fanúšikovia ho svojim hlasovaním ovenčili titulom Jazdec dňa.

"Prekvapujúcom som sa dokázal dostávať cez pole a predbiehať," povedal Austrálčan po dojazde do cieľa. "Nenarážam tým na to, že sám by som to nevedel, ale na to, že na tejto trati to zvyčajne vôbec nie je jednoduché."

"Dokázal som využiť prítlak, ktorý sme mali k dispozícii. Vedel som, že na rovinkách na tom nebudeme najlepšie a počas tohto víkendu sme stavili na silný prítlak. V zákrutách som sa však dokázal udržať blízko za inými jazdcami a na rovinkách som potom využil vzduchovú clonu. Stavili sme teda na dobré nastavenie."

Toto všetko platilo o prvej časti pretekov, v ktorej Ricciardo jazdil s mäkkými pneumatikami. "Dovtedy to bola zábava. Keď sme potom prezuli na mediumky, tak mi išlo už len o to, aby som pokryl Kimiho a udržal ho za sebou. Štvrté miesto bolo od toho okamihu v zásade dané."

"Veľmi rád by som sa dostal na pódium a do istej miery som aj dúfal, že niekto spredu vypadne. Na druhej strane však cítim, že toto štvrté miesto som si zaslúžil. Bola to dobrá nápravná jazda," dodal Daniel Ricciardo.

Najnovšie z kategórie: Red Bull

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk