F1.sk F1.sk

Alonso a Stroll boli potrestaní za vzájomný incident, Fernando hlási: Hanba (VIDEO)
zdroj: TASR/AP

Alonso a Stroll boli potrestaní za vzájomný incident, Fernando hlási: Hanba (VIDEO)

V priebehu Veľkej ceny Japonska sme sa dozvedeli o päťsekundových trestoch pre Fernanda Alonsa a Lanca Strolla. Prvý menovaný ho obdržal za získanie výhody výjazdom mimo trate a druhý za neponechanie dostatočného priestoru. Napokon sa ukázalo, že za všetko mohol ich vzájomný súboj.

Alonso prichádzal do poslednej šikany naľavo od Strolla, ktorý ho vytlačil až na trávu. Španiel preto volil prejazd krížom cez šikanu, vďaka čomu vyšiel na trať pred Strollom. A to už nebolo v súlade s pravidlami. Pre návrat na trať totiž existovala aj iná cesta a nie až takáto skratka.

Alonsa to veľmi nahnevalo a na komisárov bol poriadne nabrúsený. "Veď ten jazdec sa mi prišiel ospravedlniť: ťažko viem pochopiť ich rozhodnutie," reagoval Fernando. "Takáto zlá je dnes Formula 1."

"Zlé rozhodnutia, náhodné, slabá konzistentnosť. Brzdíte na vonkajšej strane poslednej zákruty a vyjdete do štrku... príde sa vám ospravedlniť a dostanete trest. Hanba. On ma nevidel. Ak by ma videl a poslal na trávu, tak je to iná vec, ale toto bol nešťastný incident. Ale je to jedno; skončili by sme na dvanástom a nie na štrnástom mieste..." dodal Fernando Alonso.

Na situáciu následne reagoval aj Lance Stroll. "Bol to jeden z klasických incidentov prvého kola," vysvetľoval Kanaďan. "V 130R som išiel po vonkajšej strane a vyšiel som až na trávu. Potom som sa vrátil do pretekárskej stopy a dostali sme sa do kontaktu."

"Chcel som mu povedať len to, že som sa ho nedotkol úmyselne. On potom pokračoval rovno. Podľa mňa to bol typický incident z prvého kola, keď je všetko tak trochu horúce. Škoda, že sme obaja dostali tresty. S mojimi pretekmi to od toho okamihu išlo dolu vodou," smutne skonštatoval Stroll.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk