F1.sk F1.sk

Arrivabene chce ešte dosiahnuť "nemožné"
zdroj: TASR/AP

Arrivabene chce ešte dosiahnuť "nemožné"

Maurizio Arrivabene nebol po kvalifikácii s výsledkami a výkonom tímu spokojný. V pretekoch Ferrari dopadlo azda ešte horšie, no Talianove emócie už vychladli. Maranello podľa neho začne pracovať na tom, aby ešte v tejto sezóne dosiahlo to, čo je z pohľadu matematiky už veľmi vzdialené.

Krátko potom, čo Vettel s Räikkönenom preťali cieľovú čiaru, sa s Mauriziom Arrivabenem rozprával Ted Kravitz zo Sky Sports F1. "Každý vie o probléme, ktorý sme mali včera. Včera som viackrát povedal, že som bol trochu sklamaný. Avšak vyhrávame i prehrávame spoločne."

"Treba povedať, že tím aj jazdci zareagovali veľmi dobre. V pretekoch sa vyskytli okolnosti, ktoré nám bránili v zisku pódia. Myslím si, že aspoň tie stupne víťazov sme mali vo svojich rukách. Aj auto, hoci v oboch prípadoch bolo poškodené, fungovalo dosť dobre. Viem, že to teraz vyzerá beznádejne, ale našou úlohou je spraviť možné z nemožného. To spravíme a o to sa v ďalších štyroch pretekoch budeme usilovať," vyhlásil rodák z Brescie.

Najzaujímavejším momentom celých pretekov bol súboj Sebastiana Vettela s Maxom Verstappenom. Netrpezlivý Vettel to v ôsmom kole vzal do svojich rúk a pokúsil sa Verstappena predbehnúť.

Arrivabene dostal otázku, či Vettel nespravil chybu, keď sa so svojím útokom unáhlil. "Prečo sa musíme stále baviť o chybách? Pozrite sa, správy o treste prišli poriadne neskoro. Sebastian si robil svoju prácu a pokiaľ viem, jeho auto bolo na vnútornej strane. Ak sa chcete baviť o incidente z pretekov, to akceptujem. Skutočnosť je však taká, že sme neboli schopní naplno využiť náš potenciál."

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk