F1.sk F1.sk

Leclerc: Magnussen je a vždy aj bude hlúpy (VIDEO)
zdroj: FOM

Leclerc: Magnussen je a vždy aj bude hlúpy (VIDEO)

Charles Leclerc v úvode Veľkej ceny Japonska kolidoval s Kevinom Magnussenom. Ten sa pri obrane opäť raz veľmi nezvyčajne pohol a Monačan nemal šancu zareagovať. Prišlo k stretu, na ktorý doplatili obaja: Leclerc musel meniť nosovú časť, Magnussen si pri dlhodobej jazde s defektom zasa výrazne poškodil monopost a následne odstúpil.

"Magnussen je a vždy aj bude hlúpy. To je fakt," hlásil mladý pretekár Sauberu do vysielačky a zopakoval to, čo si o Dánovi myslia mnohí. Po pretekoch dodal: "Pre mňa to bolo z kokpitu celkom zrejmé. Ešte si musím pozrieť televízne zábery ale pred rokom či dvoma sa veľmi podobná situácia zrodila medzi Kimim a Maxom Verstappenom v Spa. Max sa pozeral do zrkadiel a keď Kimi spravil pohyb jedným smerom, Max spravil to isté."

"Vtedy sme sa asi všetci zhodli na tom, že to bol nebezpečný manéver," pokračoval Leclerc pre Motorsport.com. "Nerozumiem tomu, prečo dnes nebol potrestaný. Musím tomu porozumieť, pretože ak to takto môžeme robiť, tak ja to spravím nabudúce. Z môjho pohľadu je to pri tejto rýchlosti nebezpečné."

Voči Magnussenovi by vraj už komisári mali zasiahnuť a niečo s ním spraviť. "Ja absolvujem v F1 len tento rok, ale určite som mal najviac problémov práve s Kevinom. A nie som jediný, pretože som o tom hovoril aj s ďalšími jazdcami. Skutočne nechápem, prečo k týmto pilotom nevieme byť tvrdší... inak to bude takto pokračovať. Ale ak môžeme súperiť takto, tak to budem robiť aj ja. Podľa mňa to však nie je správne," dodal Charles Leclerc.

Najnovšie z kategórie: Foto & Video

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk