F1.sk F1.sk

Grosjean skoro dopadol ako Ferrari, na rozdiel od červených však radšej vyčkal
zdroj: Haas

Grosjean skoro dopadol ako Ferrari, na rozdiel od červených však radšej vyčkal

Romain Grosjean si po kvalifikácii vydýchol. Priznáva, že mu chýbalo len veľmi málo a spravil by rovnakú chybu ako Ferrari, ktoré svojich pilotov vybavilo intermediálnymi pneumatikami. V Haase sa ale do tretej časti pustili s rozvahou.

Novinári sa Grosjeana spýtali, koľko Haasu chýbalo, aby vyrazil na trať na prechodných pneumatikách: "Boli sme veľmi, veľmi blízko," pripustil Francúz. "Na volante sme mali všetko nastavené na intermediálky. Nastavenia ohľadom gúm, brzdový balans, všetko to bolo na intermediálky. V poslednej minúte sme zbadali zábery z priameho prenosu. Autá sa príliš nešmýkali. Prešli sme teda na sliky a bolo to v pohode."

"Nemali sme vtedy ani potuchy, pretože keď sme sa vracali z Q2 do boxov, bolo veľmi ťažké sa so slikmi udržať na trati. V garáži sme debatovali o tom, ktoré pneumatiky vziať, nuž som povedal: 'Chlapci, je to risk. Je risk ísť do toho ako Ferrari na intermediálkach. No keď potom začne pršať, budeme hviezdy.' Ak by bolo dosť sucho, nebolo by to príliš dobré," ďalej vysvetľoval Grosjean.

"Zariskovali sme a počkali. Chceli sme vidieť, ako sa bude ľuďom dariť. Keď sme v prvom sektore videli Mercedes a Force Indiu ako sa ani veľmi nešmýkali, rozhodli sme sa ísť. V tom čase to bolo dobré rozhodnutie, ale mohlo to vypáliť oboma smermi, pretože sme už asi desať minút nejazdili. V takom momente neviete," uznal štrnásty muž šampionátu.

Romain Grosjean
Haas

Grosjean okrem toho, že v nedeľu vyštartuje z piatej priečky, prekvapil ešte jedným drobným úspechom. Do tretej časti sa dostal na mäkkej zmesi, čo mu v boji o pozíciu najlepšieho pretekára stredu poľa výrazne pomôže.

Podľa Francúza to bol "odvážny" ťah, ktorý sa vyplatí v nedeľu. "Nebolo to ľahké, pretože som softy použil v prvom tréningu. Spočiatku som mal pocit, že mäkká zmes je naozaj dobrá, ale to bolo v piatok o desiatej ráno. Až do Q2 som na nich nejazdil. Vedel som, že budem mať len jeden pokus."

"Bol to odvážny krok, ale môj inštinkt mi hovoril, že to bude fajn. V skutočnosti som na tých softoch odjazdil najlepšie kolo celej svojej kvalifikácie. Zajtra teploty vyskočia, takže toto sú gumy, na ktorých chcete štartovať," dodal 32-ročný rodák zo Ženevy.

Najnovšie z kategórie: Romain Grosjean

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk