F1.sk F1.sk

Arrivabene potvrdil druhý senzor. Čuduje sa, odkiaľ o ňom všetci vedia...
zdroj: F1/Twitter

Arrivabene potvrdil druhý senzor. Čuduje sa, odkiaľ o ňom všetci vedia...

Pred niekoľkými dňami vyplávala na povrch informácia o tom, že Ferrari muselo do svojej pohonnej jednotky pridať ďalší senzor, ktorý kontroluje výdaj energie z batérie. Správu priniesol Auto Motor und Sport.

V tejto súvislosti sa začalo špekulovať o tom, že práve preto Ferrari odrazu na rovinkách nie je také rýchle. Šéf tohto zoskupenia Maurizio Arrivabene však podobné úvahy rázne odmieta.

"V Singapure sme boli na rovinkách absolútne vpredu, v Rusku sme boli viac-menej na úrovni Mercedesu – opäť hovorím o rovinkách. Stratili sme na nich v pomalých zákrutách," porovnával Talian v rozhovore pre RTL. "Takže nie, na rovinkách nestrácame. A máme dáta, ktoré to potvrdzujú."

A čo informácia o druhom senzore? Je pravdivá? "Toto nemá nič spoločné s rýchlosťou na rovinkách, pretože ako som povedal, v Singapure sme boli pred nimi a v Rusku sme boli približne takí ako náš hlavný súper."

"Keď hovoríme o senzore, tak isto narážate na senzor týkajúci sa batérie. Rozvrhnutie našej batérie je dosť komplexné a súhlasili sme s požiadavkou FIA týkajúcej sa spolupráce a v záujme uľahčenia ich práce sme pridali druhý senzor," potvrdil Arrivabene. "V žiadnom prípade to však nemá vplyv na výkon nášho auta."

"Napriek tomu si myslím, že je čudné a zvláštne, ako každý o tomto druhom senzore vie. Ako som už povedal, rozvrhnutie našej batérie je dosť komplexné, ale súčasne je to aj duševné vlastníctvo Ferrari. Dúfam, že tak, ako každý vie o druhom senzore, tak títo ľudia nebudú rovnako informovaní o celom našom projekte. To by mohla byť vážna záležitosť," dodal Maurizio Arrivabene.

Najnovšie z kategórie: Maurizio Arrivabene

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk