F1.sk F1.sk

Francúzi chcú záruku dlhšej budúcnosti, potom spravia cesty
zdroj: Fake Charlie Whiting

Francúzi chcú záruku dlhšej budúcnosti, potom spravia cesty

V tomto roku sa do kalendára Formuly 1 vrátila Veľká cena Francúzska a ako sa ukázalo, doprava na okruh bola rovnako nedoriešená ako pred mnohými rokmi. V zápchach bolo potrebné trčať niekoľko hodín.

Kompetentní sa obhajovali tým, že viac ciest tam jednoducho nie je a kvôli dvom dňom do roka predsa nie je možné postaviť novú príjazdovú cestu. Promotér Christian Estrosi však uznal, že niečo s tým asi bude potrebné spraviť.

"Ešte predtým, ako prediskutujeme cestnú infraštruktúru, si potrebujeme zabezpečiť dlhodobú prítomnosť v kalendári," povedal Estrosi, ktorého slová s odvolaním sa na Auto Hebdo cituje stránka grandprix.com.

Okruh Paula Ricarda má aktuálne päťročnú zmluvu pre roky 2018 až 2022. "Potrebujeme si to zabezpečiť na dlhšie obdobie a diskutujeme o zmluve na osem až desať rokov. Nemôžeme postaviť diaľnice len na jeden rok..."

Tohtoročné preteky však priniesli očakávané výsledky a organizátori boli spokojní. "Príjmy vo výške 68 miliónov eur, ktoré sme potrebovali, sme aj dostali, takže po stránke návratnosti investícií to bol úspech," prezradil Christian Estrosi.

Najnovšie z kategórie: FRANCÚZSKO

Pozri viac

Odporúčame

Magazín

Pozri viac

AUTO.sk